16.09.2018 Aktualności, Historia

8. edycja Dnia Historycznego w Parque de la Vaguada w Madrycie

16 września w Parque de la Vaguada w Madrycie, odbędzie się 8. edycja Dnia Hisotorycznego pt. "Do Broni".
Scheduled Aktualności Historia

Wystawa „Różowy trójkąt. 1933–1945. Homoseksualiści w obozach

Od 3 czerwca do 14 lipca Centrum Kultury Emilia Pardo Bazán w Madrycie gości wystawę „Różowy trójkąt. 1933–1945. Homoseksualiści w nazistowskich obozach”, która wcześniej była prezentowana w Alcobendas. Wystawa porusza temat prześladowań osób homoseksualnych w III Rzeszy podczas II wojny światowej oraz w latach poprzedzających ten konflikt.
03 06.2026 14 07.2026 Historia, Wydarzenia

Na wschodniej granicy Unii Europejskiej: Polska w

Instytut Polski we współpracy z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Hiszpanii, organizuje spotkanie z udziałem Marca Marginedasa i Pawła Zerki, które odbędzie się 10 czerwca o godz. 19.30.
10 06.2026 Historia, Wydarzenia

Trzeci odcinek POLSKA PODCAST 🗓

POLSKA PODCAST to nowa platforma audio poświęcona promowaniu kultury polskiej w Hiszpanii poprzez wywiady, opowieści, literaturę, muzykę, teatr, sztukę, kino i aktualności kulturalne. Comiesięczna podróż po polskiej kulturze, aby posłuchać o Polsce z tej strony. Program prowadzi dziennikarz kulturalny Antonio Martínez Asensio, którego obecnie można posłuchać też w „Un libro una hora” oraz „Un autor en una hora” w stacji Cadena SER. W każdym odcinku biorą udział artyści, pisarze i działacze kultury związani z Polską i Hiszpanią.
29 05.2026 Aktualności