5.10.2018 Aktualności, Literatura

Adam Zagajewski, laureat Nagrody Księżnej Asturii 2017 w dziedzinie literatury, przeczyta swoje wiersze na festiwalu Cosmopoética

Adam Zagajewski, laureat Nagrody Księżnej Asturii 2017 w dziedzinie literatury, przeczyta swoje wiersze w ramach cyklu "La voz de los poetas" (pol. Głos poetów) podczas festiwalu Cosmopoética w Kordowie, 5 października o godz. 20:00 w Sali Orive. Wstęp wolny do zapełnienia miejsc.
Scheduled Aktualności Literatura

Nagrody i Laureaci II edycji Konkursu Paderewskiego

W sobotę 18 listopada odbyła się ceremonia wręczenia nagród i koncert laureatów drugiej edycji Konkursu Paderewskiego organizowanego przez Global IberArtis i sponsorowanego przez Instytut Polski. W wydarzeniu wzięła udział Ambasador RP Anna Sroka oraz p.o. dyrektora Instytutu Polskiego Magdalena Majda.
18 11.2023 Aktualności

Polska gościem honorowym na LIBER 2023 🗓

Polska będzie jednym z głównych bohaterów LIBER 2023, wydarzenia organizowanego przez IFEMA MADRID i Federación de Gremios de Editores de España (FGEE), które odbędzie się w dniach 3-6 października w Centrum Targowym w Madrycie. Instytut Książki, instytucja publiczna należąca do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, we współpracy z Instytutem Polskim z siedzibą w Madrycie, zorganizował znaczącą obecność na LIBER, której głównym celem jest promowanie i rozpowszechnianie polskich wydawnictw w Hiszpanii, a także podnoszenie świadomości na temat polskich autorów i wydawców.
03 10.2023 06 10.2023 Literatura