28.03.2019 - 14.04.2019
Film
Filmy krótkometrażowe, animacje i polskie dokumenty na festiwalu MECAL 2019
Instytut Polski po raz kolejny współpracuje z festiwalem MECAL. Podczas jego 21. edycji, będzie można zobaczyć projekcje różnych polskich produkcji. Festiwal potrwa do 14 kwietnia w Barcelonie.
from to
Scheduled Film Obchody stulecia urodzin polskiego reżysera Wojciecha Jerzego
W 2025 roku przypada setna rocznica urodzin Wojciecha Jerzego Hasa, autora kultowego filmu „Rękopis znaleziony w Saragossie” (1964), będącego adaptacją powieści Jana Potockiego pod tym samym tytułem, który zafascynował L. Buñuela, M. Scorsese i F. Forda Coppolę. Z tej okazji, w okresie od kwietnia do grudnia, polska fundacja AVA Arts, zajmująca się promocją kultury polskiej w krajach hiszpańskojęzycznych, zorganizowała przy wsparciu instytucji polskich i hiszpańskich cykl upamiętniający polskiego reżysera, obejmujący pokazy filmowe i wydarzenia w różnych miastach Hiszpanii, m.in. w Granadzie i Kordobie.
10
12.2025
15
12.2025
Film
„To nie jest mój film” zostanie wyświetlony
3 grudnia o godz. 19:00 w przestrzeni TEA Tenerife Espacio de las Artes odbędzie się projekcja filmu „To nie jest mój film”, debiutu reżyserskiego Marii Zbąskiej, w ramach programu CinePOLSKA organizowanego przez Instytut Polski w Madrycie.
03
12.2025
Film, Wydarzenia
„Rękopis znaleziony w Saragossie” Wojciecha Jerzego Hasa
La Sala Berlanga proyectará los días 19 y 21 de noviembre la cinta “El manuscrito encontrado en Zaragoza” (1965), del director polaco Wojciech Jerzy Has, en colaboración con el Instituto Polaco de Cultura y dentro del ciclo Programado por… Javier Olivares, una iniciativa de la Fundación SGAE.
19
11.2025
21
11.2025
Film, Wydarzenia