07-06-2019 W Polsce

Międzynarodowe szkolenie dla operatorów kultury 2013

Narodowe Centrum Kultury zaprasza do udziału w czwartej edycji Międzynarodowego Szkolenia dla Operatorów Kultury.
Projekt ma za zadanie pogłębić wiedzę uczestników w zakresie planowania i tworzenia strategii rozwoju instytucji kultury, w której pracują. W ramach sesji szkoleniowych uczestnicy zapoznają się m.in. z problematyką zarządzania w instytucji kultury, modelami planowania strategicznego, źródłami finansowania projektów, poznają sposoby podniesienia swoich kompetencji międzykulturowych, dowiedzą się jak skutecznie promować swoje działania i instytucję, jak planować strategiczne działania w ramach realizowanego projektu oraz jak skutecznie je później ewaluować. Dodatkowo dowiedzą się jak skutecznie komunikować się i motywować pracowników instytucji kultury, poznają sytuację instytucji kultury w Europie oraz kluczowe elementy europejskiej polityki kulturalnej, a także poznają prawne i finansowe aspekty zarządzania instytucją kultury.
Jako pracę końcową uczestnicy będą mieli za zadanie przygotować strategię rozwoju dla wybranej przez siebie instytucji kultury. Prace będą przygotowywane pod czujnym okiem ekspertów prowadzących zajęcia.
Narodowe Centrum Kultury realizuje szkolenie składające się z sześciu zjazdów i skierowane do osób zarządzających instytucją kultury lub jej komórkami, menedżerów zainteresowanych długoterminowym planowaniem rozwoju swojej instytucji kultury, w szczególności zaś do osób planujących realizację strategicznych projektów partnerstwa międzynarodowego. Na zakończenie projektu, po przedstawieniu pracy końcowej, uczestnicy otrzymają dyplom z tytułem konsultanta NCK ds. planowania strategii rozwoju lokalnego dla instytucji kultury.

Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez uznanych europejskich i polskich specjalistów z zakresu zarządzania kulturą, m.in. Milenę Dragicevic-Sesic – współautorkę książki „Kultura – zarządzanie, animacja, marketing”, Jean Pierre Deru – dyrektora Association Marcel Hicter, współorganizatora szkoleń, Jonathana Goodacre – wykładowcę Anglia Ruskin University, współpracownika Arts Marketing Association, i innych.

Szkolenie prowadzone jest w języku polskim oraz angielskim. Do udziału w programie niezbędna jest znajomość języka obu języków na poziomie umożliwiającym obustronną komunikację z ekspertami. Niezbędna jest także podstawowa wiedza z zakresu zarządzania, marketingu i PR.
Partnerem Narodowego Centrum Kultury w realizacji projektu jest organizacja Association Marcel Hicter, mająca siedzibę w Brukseli, od lat specjalizująca się w  realizowaniu prestiżowych szkoleń w zakresie zarządzania w kulturze.
Rekrutacja trwa do 04 kwietnia 2013 roku, pierwsze zajęcia zaplanowano na 25-27 kwietnia 2013 
w ośrodku szkoleniowym w Warszawie. Koszt udziału w szkoleniach (obejmujący wyżywienie, zakwaterowanie uczestników, materiały szkoleniowe oraz konsultacje z ekspertami) wynosi 2000.00 zł netto.

Więcej szczegółów na stronie www.kadrakultury.pl w zakładce Międzynarodowy Projekt Szkoleniowy – w menu po lewej stronie 
lub pod linkiem: http://www.kadrakultury.pl/kategorie/miedzynarodowy-projekt-szkoleniowy.html

Kontakt:
Anna Lonkwic
alonkwic@nck.pl
tel.:  +48 22 21 00 139


Dzień Polonii i Polaków za Granicą 🗓

Obchodzony od 2002 roku Dzień Polonii i Polaków za Granicą jest świętem państwowym ustanowionym przez Sejm RP. W ten sposób uhonorowano miliony osób żyjących poza granicami naszego kraju, które przez wieki zabiegały o polską niepodległość, wspierały Polskę w najtrudniejszych momentach historii oraz aktywnie wyrażały swoje przywiązanie do Rzeczypospolitej.
02 05.2020 Aktualności, W Polsce

Wywiad z Premierem RP Mateuszem Morawieckim 🗓

26 maja w niemieckim dzienniku „Frankfurter Allgemeine Zeitung" ukazał się wywiad z Premierem RP panem Mateuszem Morawieckim, w który poruszono m.in. kwestie wpływu pandemii koronawirusa na gospodarkę i na współpracę w UE, temat wyborów prezydenckich i sprawy dot. reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce.
26 05.2020 Aktualności, W Polsce