07-06-2019 W Polsce

Międzynarodowy Konkurs o Nagrodę Poetycką im. Wisławy Szymborskiej

Fundacja Wisławy Szymborskiej organizuje coroczny międzynarodowy konkurs na najlepszą książkę poetycką w języku polskim lub w przekładzie na język polski. Do konkursu można zgłaszać publikacje wydane w roku poprzedzającym.
W składzie jury Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej znaleźli się: Anders Bodegard, Clare Cavanagh, Maria Delaperrière, Luigi Marinelli, Abel Murcia Soriano, Adam Pomorski, Renate Schmidgall oraz Marian Stala.
Kapituła Nagrody nominuje do nagrody pięć pozycji, a w kolejnym etapie wyłoni książkę laureata.
Termin przesyłania zgłoszeń upływa 31 stycznia.
Na zwycięzcę czeka statuetka oraz 200 tysięcy złotych. W przypadku przyznania nagrody autorowi obcojęzycznemu przewiduje się również nagrodę dla tłumacza zwycięskiego tomu.

Dzień Polonii i Polaków za Granicą 🗓

Obchodzony od 2002 roku Dzień Polonii i Polaków za Granicą jest świętem państwowym ustanowionym przez Sejm RP. W ten sposób uhonorowano miliony osób żyjących poza granicami naszego kraju, które przez wieki zabiegały o polską niepodległość, wspierały Polskę w najtrudniejszych momentach historii oraz aktywnie wyrażały swoje przywiązanie do Rzeczypospolitej.
02 05.2020 Aktualności, W Polsce

Wywiad z Premierem RP Mateuszem Morawieckim 🗓

26 maja w niemieckim dzienniku „Frankfurter Allgemeine Zeitung" ukazał się wywiad z Premierem RP panem Mateuszem Morawieckim, w który poruszono m.in. kwestie wpływu pandemii koronawirusa na gospodarkę i na współpracę w UE, temat wyborów prezydenckich i sprawy dot. reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce.
26 05.2020 Aktualności, W Polsce