07-06-2019 W Polsce

Wystawa #Dziedzictwo w Muzeum Narodowym w Krakowie

Od 23 czerwca 2017 do 7 stycznia 2018 roku w Muzeum Narodowym w Krakowie można oglądać wystawę #Dziedzictwo.

Wystawa podejmuję próbę nowoczesnej definicji tożsamości i dziedzictwa polskiego poprzez dzieła uznanych malarzy pokroju Jana Matejki, Stanisława Wyspiańskiego oraz Jacka Malczewskiego, jak również czołowych przedstawicieli awangardy artystycznej Polski międzywojennej (Władysław Strzemiński), twórców aktywnych w czasach PRL oraz artystów współczesnych. Na wystawie pokazane zostały również zdjęcia, ryciny, rękodzielnictwo i mapy pokazujące obecność polskich twórców – inżynierów, odkrywców, artystów –  na wszystkich kontynentach.


https://youtu.be/vksBYOBfqmE


Dzień Polonii i Polaków za Granicą 🗓

Obchodzony od 2002 roku Dzień Polonii i Polaków za Granicą jest świętem państwowym ustanowionym przez Sejm RP. W ten sposób uhonorowano miliony osób żyjących poza granicami naszego kraju, które przez wieki zabiegały o polską niepodległość, wspierały Polskę w najtrudniejszych momentach historii oraz aktywnie wyrażały swoje przywiązanie do Rzeczypospolitej.
02 05.2020 Aktualności, W Polsce

Wywiad z Premierem RP Mateuszem Morawieckim 🗓

26 maja w niemieckim dzienniku „Frankfurter Allgemeine Zeitung" ukazał się wywiad z Premierem RP panem Mateuszem Morawieckim, w który poruszono m.in. kwestie wpływu pandemii koronawirusa na gospodarkę i na współpracę w UE, temat wyborów prezydenckich i sprawy dot. reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce.
26 05.2020 Aktualności, W Polsce