20.11.2019 Literatura

Prezentcja monograficznego numeru czasopisma TURIA poświęconego Zbigniewowi Herbertowi

Specjalne wydanie czasopisma TURIA to zbiór tekstów 15 polskich i hiszpańskich autorów, poświęconych jednemu z najwybitniejszych poetów XX w., Zbigniewowi Herbertowi. Publikacja zostanie zaprezentowana w madryckiej siedzibie Instytutu Cervantesa, 20 listopada o godz. 19:30. Prezentacji dokona Adam Zagajewski, laureat Nagrody Księżnej Asturii w dziedzinie literatury. W spotkaniu udział wezmą również dyrektor Instytutu Cevantesa, Luis García Montero, oraz dyrektor magazynu TURIA, Raúl Carlos Maícas. Druga prezentacja magazynu odbędzie się 26 listopada w Muzeum miasta Teruel - spotkanie poprowadzi amerykańska pisarka, Valerie Miles.
Scheduled Literatura

Maria Skłodowska-Curie. Polka w Paryżu w ELLAS

Maria Skłodowska-Curie. Polka w Paryżu chce upamiętnić wyjątkową kobietę w 90. rocznicę jej śmierci. Polska uczona Maria Skłodowska-Curie była naturalizowaną obywatelką Francji, dlatego Instytut Polski postanowił przeprowadzić wspólną akcję z Institut français w Madrycie, aby przyczynić się do zasłużonego hołdu dla tej postaci w ramach marcowego programu ELLAS CREAN, który obejmuje wystawę, projekcję dwóch filmów, talk-colloquium i czytanie dramatyzowane.
21 02.2024 18 03.2024 Film, Literatura, Sztuki wizualne, Wydarzenia

Polska gościem honorowym na LIBER 2023 🗓

Polska będzie jednym z głównych bohaterów LIBER 2023, wydarzenia organizowanego przez IFEMA MADRID i Federación de Gremios de Editores de España (FGEE), które odbędzie się w dniach 3-6 października w Centrum Targowym w Madrycie. Instytut Książki, instytucja publiczna należąca do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, we współpracy z Instytutem Polskim z siedzibą w Madrycie, zorganizował znaczącą obecność na LIBER, której głównym celem jest promowanie i rozpowszechnianie polskich wydawnictw w Hiszpanii, a także podnoszenie świadomości na temat polskich autorów i wydawców.
03 10.2023 06 10.2023 Literatura

Polskie kursy online. Pierwszy kwartał 2023 r.

Rozpoczynamy drugi kwartał kursów języka polskiego online. Jeśli chcesz nauczyć się polskiego lub poprawić swój poziom, nie przegap naszych kursów online dla osób mówiących po hiszpańsku!
10 01.2023 16 03.2023 Literatura, Wydarzenia