5.11.2020 Aktualności

Nowości wydawnicze: Eileen Gray. Dom pod słońcem” z ilustracjami Zosi Dzierżawskiej

"Eileen Gray. Dom pod słońcem" to powieść graficzna odkrywająca przed czytelnikiem niezwykłe życie i pracę irlandzkiej projektantki i architektki, Eileen Gray, autorki znanej modernistyczenej willi E1027. Książka Charlotte Malterre-Barthes opatrzona ilustracjami Zosi Dzierżawskiej dostępna jest już w hiszpańskich księgarniach.
Scheduled Aktualności

Minirozmówki polsko-hiszpańskie 🗓

"Minirozmówki polsko-hiszpańskie" to propozycja Instytutu Polskiego w Madrycie, zawierająca niezbędne, potoczne, a czasem również zabawne wyrażenia. Publikacja dostępna online do pobrania.
24 02.2021 Aktualności

Nowości wydawnicze: “Powrót z gwiazd” Stanisława Lema

Data hiszpańskiego wydania "Powrotu do gwiazd" (wyd. Alianza Editorial, tłum. Pilar Giralt i Jadwiga Mauricio), zbiega się z przypadającym w tym roku 100-leciem urodzin autora.
16 02.2021 Aktualności

Książka “Mesa polaca” Magdaleny Tomaszewskiej-Bolałek wśród finalistów

Książka Magdaleny Tomaszewskiej-Bolałek, „Mesa polaca” (pl. Polski stół), znalazała się wśród finalistów tegorocznego Gourmand World Cookbook Awards, najbardziej prestiżowego konkursu książek kulinarnych, organizowanego od 1994 roku, zwanego również Oskarem Kulinarnym. Wręczenie nagród, zaplanowane na 5 czerwca 2021 roku, odbędzie się podczas corocznej gali w Paryżu.
04 02.2021 Aktualności