26.11.2020 Aktualności, Literatura, Wydarzenia

Rozmowa w ramach Grupy V4: „Nowa rzeczywistość. Jak ją widzimy. Co należy przedefiniować w czasach pandemii?”

Z okazji 30-lecia Grupy Wyszehradzkiej, w czwartek 26 listopada o g. 19:30 odbędzie się rozmowa pomiędzy przedstawicielkami krajów V4 reprezentujących środowiska kulturalne, dziennikarskie i literackie: Ewą Ewart (Polska), Mártą Patak (Węgry), Zuzaną Čapkovą (Słowacja) i Moniką Zgustovą (Czechy). Rozmówczynie postarają się odpowiedzieć na pytanie, czy pandemia zmusiła nas do nowego spojrzenia na świat oraz zmian społecznych, kulturalnych i gospodarczych.
Scheduled Aktualności Literatura Wydarzenia

Minirozmówki polsko-hiszpańskie 🗓

"Minirozmówki polsko-hiszpańskie" to propozycja Instytutu Polskiego w Madrycie, zawierająca niezbędne, potoczne, a czasem również zabawne wyrażenia. Publikacja dostępna online do pobrania.
24 02.2021 Aktualności

Nowości wydawnicze: “Hrabia, literat, dandys. Rzecz o

"Hrabia, literat, dandys. Rzecz o Antonim Sobańskim" to historia hrabii Sobańskiego, postaci międzywojennych kręgów literackich i autora głośnych reportaży z nazistowskich Niemiec. Książka autorstwa pisarki i dziennikarki Anny Augustyniak ukazała się nakładem Fórcola Ediciones, wraz ze wstępem Mercedes Monmany i posłowiem Michała Sobańskiego. Tłumaczenie: Amelia Serraller Calvo, edycja: Susana Pulido i Javier Jiménez.
24 02.2021 Literatura

“Pasticcio”. Koncert Les Arts Florissants z udziałem

Jakub Józef Orliński wystąpi z założonym przez Williama Christiego zespołem barokowym Les Arts Florissant oraz śpiewaczką Leą Desandre w Teatros del Canal. Koncerty w dniach 23 i 25 lutego o godz. 19:30.
23 02.2021 25 02.2021 Muzyka, Wydarzenia