27.06.2023 Muzyka, Wydarzenia

Poprzez polską kulturę. Koncert IbersEnsemble w Toledo

"Per Poloniae Cultura" / "Poprzez polską kulturę" to koncert IberEnsemble organizowany przez Instytut Polski i IberArtis S.L., który odbędzie się we wtorek 27 czerwca o godzinie 18:30 w kościele Santo Tomé (Plaza del Conde, 4, Toledo). Wstęp wolny do wyczerpania miejsc, czekamy na Ciebie!

W programie usłyszymy utwory polskich kompozytorów, którzy w swoich partyturach koncentrowali się na ogromnym pięknie i harmonii obecnych w ich życiu, mimo że żyli głównie w najtrudniejszych czasach w Polsce. Mimo to potrafili wyrazić poprzez swoją muzykę nadzieję na lepszą i spokojniejszą przyszłość.

Podczas koncertu przybliżymy hiszpańskiej publiczności bogactwo polskiej kultury muzycznej, która niezależnie od okoliczności, w jakich powstawała, zawsze zachwycała słuchaczy swoim pięknem.

Zabrzmią utwory współczesnych kompozytorów, takich jak Romuald Twardowski, Tomasz Bonikowski, Witold Lutosławski, Stanisław Moryto i Tadeusz Paciorkiewicz, których mistrzostwo zostało docenione w świecie muzyki klasycznej, ale także muzyka renesansowa Wacława z Szamotuł oraz muzyka barokowa Mikołaja Zieleńskiego i J.S. Bacha.

Utwory zostaną wykonane przez trzech muzyków o międzynarodowej renomie w jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc Toledo, kościele Santo Tomé, założonym po rekonkwiście przez króla Alfonsa VI z León i będącym domem dla jednego z najwybitniejszych dzieł El Greco, Pochówku hrabiego Orgaza.

WYKONAWCY

Juan José Montero – organy
Agnieszka Grzywacz – sopran
Karolina Styczeń-Dmochowska – wiolonczela

Scheduled Muzyka Wydarzenia

Nowosielski. Między tradycją a nowoczesnością. Wystawa i

W czwartek 23 listopada na Wydziale Sztuk Pięknych w Barcelonie odbędzie się otwarcie wystawy i konferencja naukowa związana ze stuleciem urodzin Jerzego Nowosielskiego (1923-2011), najbardziej znanego na świecie polskiego artysty swojego pokolenia.
23 11.2023 23 12.2023 Sztuki wizualne, Wydarzenia

Franco Fagioli, Jan Tomasz Adamus i Capella

We wtorek 7 listopada 2023 r. o godz. 19.30 w Teatro Real będziemy mogli podziwiać Franco Fagioliego (kontratenor), Jana Tomasza Adamusa (dyrygentura orkiestrowa i pianoforte) oraz Capellę Cracoviensis w ramach ich programu Voces del Real.
07 11.2023 Muzyka

„Zasada Kopernikańska” w madryckim Planetarium 🗓

Od 3 listopada do 31 grudnia 2023 r., dzięki wsparciu polskich przedstawicielstw w Madrycie, projekt Instytutu B61 "Zasada Kopernikańska" ("Casino Copernicus") będzie prezentowany w madryckim Planetarium.
03 11.2023 31 12.2023 Historia, Wydarzenia