16.11.2023 - 18.11.2023 Muzyka

Druga edycja Konkursu Paderewskiego

Druga edycja Konkursu Paderewskiego, organizowanego przez Global IberArtis i sponsorowanego przez Instytut Polski, odbędzie się w dniach 16-18 listopada 2023 roku. Konkurs odbędzie się na Uniwersytecie Alfonso X el Sabio, instytucji referencyjnej i pionierskiej w naszym kraju, ponieważ jest pierwszym uniwersytetem, który uznał stopień muzyczny za stopień uniwersytecki.

Ostateczny termin rejestracji: 12 listopada.

http://www.paderewski.es/inscripcion/

Skierowany do muzyków w wieku od 8 do 26 lat.

Mogą uczestniczyć jako soliści (z fortepianem) lub jako zespół kameralny.
Kategorie dla solistów: kategoria A od 8 do 12 lat, kategoria B od 13 do 17 lat i kategoria C od 18 do 26 lat.
W kategorii zespołów kameralnych: kategoria pojedyncza.

NAGRODY
Łączna pula nagród wyniesie 4000 euro, które jury ma prawo podzielić według własnego uznania.
Polska Fundacja Narodowa dołącza do sponsorów na kolejny rok, aby zapewnić 2000 € w nagrodach.
Ambasada Hiszpanii w Polsce dołącza do sponsorów Konkursu Paderewskiego, aby pokryć koszty podróży przyszłych laureatów do Polski.
Występ solisty: Jeden z laureatów otrzyma nagrodę w postaci występu jako solista z orkiestrą w Polsce w nadchodzącym sezonie.

REGULAMIN

http://www.paderewski.es/reglamento

JURY

Michał Dmochowski – przewodniczący jury – www.paderewski.es/artistas/michal-dmochowski

Cecilia García–www.paderewski.es/artistas/cecilia-garcia

Paweł Radziński – www.paderewski.es/artistas/pawel-radzinski

Paweł Mazur – www.paderewski.es/artistas/pawel-mazur

Attila Pasztor – www.paderewski.es/artistas/attila-pasztor

CEL KONKURSU
Celem konkursu jest upowszechnianie dzieł muzyki klasycznej polskich kompozytorów, poprzez tę inicjatywę chcemy zachęcić środowisko muzyczne, zwłaszcza jego młode pokolenie, do zapoznania się z ogromnym zasobem wielkiej literatury muzycznej, o której nie mają pojęcia.

Nasi wielcy kompozytorzy, rozpoznawalni na całym świecie, tacy jak Witold Lutosławski czy Krzysztof Penderecki, Henryk Wieniawski, Grażyna Bacewicz, Wojciech Kilar, Karol Szymanowski, Mieczysław Karłowicz, Witold Szalonek, Mieczysław Wejnberg i wielu innych twórców ze świata kultury wciąż wzbudzają ogromne zainteresowanie.

Konkurs ma być początkiem zmian w środowisku muzycznym i kulturalnym, a także impulsem dla nauczycieli, profesorów i ich uczniów do poznawania kultury, historii i dorobku wybitnych polskich twórców.

WIĘCEJ INFORMACJI

www.paderewski.es

from to
Scheduled Muzyka

Franco Fagioli, Jan Tomasz Adamus i Capella

We wtorek 7 listopada 2023 r. o godz. 19.30 w Teatro Real będziemy mogli podziwiać Franco Fagioliego (kontratenor), Jana Tomasza Adamusa (dyrygentura orkiestrowa i pianoforte) oraz Capellę Cracoviensis w ramach ich programu Voces del Real.
07 11.2023 Muzyka

Chopin w Salonie Romantycznym. Recital młodego polskiego

W środę 4 października o godz. 19:30 w Muzeum Romantyzmu odbędzie się recital muzyczno-literacki "Chopin w Salonie Romantycznym". Wydarzenie jest częścią programu LIBER 2023, którego gościem honorowym jest Polska. Wstęp wolny do wyczerpania miejsc, po wcześniejszej rejestracji (rezerwacji).
04 10.2023 Muzyka, Wydarzenia

Opera „Straszny Dwór” przyjeżdża do Sewilli pod

Opera "Straszny Dwór" przyjeżdża do Sewilli dzięki Fundacji Avangart i Polskiemu Instytutowi Kultury we współpracy z Urzędem Miasta Sewilla i Gestora de Nuevos Proyectos Culturales. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 24 września od godziny 20:00 w neomudejarskim pałacu w ogrodach Buhaira. Wstęp od godziny 19:30 będzie możliwy za okazaniem zaproszenia.
24 09.2023 Muzyka, Wydarzenia