7.11.2023 Muzyka

Franco Fagioli, Jan Tomasz Adamus i Capella Cracoviensis w Teatro Real

We wtorek 7 listopada 2023 r. o godz. 19.30 w Teatro Real będziemy mogli podziwiać Franco Fagioliego (kontratenor), Jana Tomasza Adamusa (dyrygentura orkiestrowa i pianoforte) oraz Capellę Cracoviensis w ramach ich programu Voces del Real.

Franco Fagioli

Jeden z najwybitniejszych wokalistów naszych czasów. Obdarzony wyjątkową barwą głosu i niezwykłą techniką wokalną. Piękno i wirtuozeria w najczystszej postaci.

Capella Cracoviensis
Jedna z najbardziej prężnych europejskich orkiestr, grająca na instrumentach historycznych. Zadebiutowała już na jednych z najważniejszych scen koncertowych w Europie: Concertgebouw w Amsterdamie, Theater an der Wien czy Teatrze Królewskim w Wersalu, a także zadebiutowała nagraniami dla słynnej wytwórni Decca.

http://capellacracoviensis.pl/about-us

Jan Tomasz Adamus

Lider i dyrektor artystyczny orkiestry i chóru Capella Cracoviensis. Dyrygent, organista, klawesynista i twórca kultury.

PROGRAM

Część pierwsza

  • Franz Schubert: Sinfonía nº 5. Primer movimiento. I. Allegro
  • Wolfgang Amadé Mozart: Se l’Augellin sen fugge (La Finta Giardiniera / Ramiro)
  • Franz Schubert: Sinfonía nº 5. Segundo movimiento. II. Andante con moto
  • Wolfgang Amadé Mozart: Ah! se a morir mi chiama (Lucio Silla / Cecilio)
  • Franz Schubert: Sinfonía nº 5. Tercer y cuarto movimientos. III. Menuet. Allegro molto y IV. Allegro vivace-
  • Wolfgang Amadé Mozart: Parto, parto, ma tu ben mio (La Clemenza di Tito / Sesto)    

Część druga

  • Wolfgang Amadé Mozart: Deh, per questo istante (La Clemenza di Tito / Sesto)
  • Wolfgang Amadé Mozart: Quinteto para clarinete (I. Allegro, II. Larghetto, III. Menuetto – Trio I – Trio II, IV. Allegretto con variazioni) KV 581
  • Wolfgang Amadé Mozart: Exsultate, jubilate KV 165

Więcej informacji:

http://www.teatroreal.es/en/show/franco-fagioli-0

Fot.: Tibor Florestan Pluto (Jan Tomasz Adamus & Capella Cracoviensis)

Scheduled Muzyka

Chopin w Salonie Romantycznym. Recital młodego polskiego

W środę 4 października o godz. 19:30 w Muzeum Romantyzmu odbędzie się recital muzyczno-literacki "Chopin w Salonie Romantycznym". Wydarzenie jest częścią programu LIBER 2023, którego gościem honorowym jest Polska. Wstęp wolny do wyczerpania miejsc, po wcześniejszej rejestracji (rezerwacji).
04 10.2023 Muzyka, Wydarzenia

Opera „Straszny Dwór” przyjeżdża do Sewilli pod

Opera "Straszny Dwór" przyjeżdża do Sewilli dzięki Fundacji Avangart i Polskiemu Instytutowi Kultury we współpracy z Urzędem Miasta Sewilla i Gestora de Nuevos Proyectos Culturales. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 24 września od godziny 20:00 w neomudejarskim pałacu w ogrodach Buhaira. Wstęp od godziny 19:30 będzie możliwy za okazaniem zaproszenia.
24 09.2023 Muzyka, Wydarzenia

Druga edycja Konkursu Paderewskiego 🗓

Druga edycja Konkursu Paderewskiego, organizowanego przez Global IberArtis i sponsorowanego przez Instytut Polski, odbędzie się w dniach 16-18 listopada 2023 roku. Konkurs odbędzie się na Uniwersytecie Alfonso X el Sabio, instytucji referencyjnej i pionierskiej w naszym kraju, ponieważ jest pierwszym uniwersytetem, który uznał stopień muzyczny za stopień uniwersytecki.
16 11.2023 18 11.2023 Muzyka