23.05.2022 Aktualności, Literatura, Wydarzenia

Prezentacja książki Brendana Jacksona pt. „The Little Polish Book of Tbilisi”

Wiek XIX to czas kiedy Kaukaz stał się jednym z miejsc polskiej emigracji. Przybywali tu Polacy z różnych powodów. Część z nich przybyła do służby wojskowej, część została sprowadzona ze względu na swoje umiejętności techniczne i artystyczne, część przygnał wiatr historii.

Byli to inżynierowie, urzędnicy, kupcy, lekarze, pielęgniarki, architekci, kartografowie, muzycy, artyści i pisarze, nauczyciele , botanicy, budowniczowie dróg i kolei.

Prezentujemy nową książkę Brendana Jacksona wydaną przy współudziale Instytutu Polskiego pt. „The Little Polish Book of Tbilisi”, która opisuje polską diasporę w stolicy Gruzji na przestrzeni lat, eksplorując ulice tego fascynującego miasta.

Brendan Jackson jest artystą multidyscyplinarnym, którego prace często powstają w odpowiedzi na kolekcje lokalnych muzeów i archiwów, łącząc różne głosy, doświadczenia i perspektywy za pośrednictwem druku, sieci, wydarzeń i instalacji.
Pochodzi z Black Country w West Midlands w Anglii. W Polsce realizował projekty z Instytutem Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Fundacją Pogranicze w Sejnach.

Gorąco polecamy!

Scheduled Aktualności >Literatura >Wydarzenia