16.06.2022 Aktualności, Wydarzenia

Wręczenie medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” Pani Ekaterinie Kiknadze

Wicemarszałek Sejmu RP Pani Małgorzata Gosiewska w imieniu Wicepremiera Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego wręczyła Ekaterinie Kiknadze, byłej Dyrektor Galerii Narodowej im. Dmitrija Szewardnadze, Medal Zasłużony Kulturze „Gloria Artis” w podziękowaniu za jej nieustającą pracę nad rozwojem polsko-gruzińskich więzi kulturowych.


Pani Ekaterinie Kiknadze składamy najserdeczniejsze gratulacje i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w ceremonii!

Scheduled Aktualności >Wydarzenia

W dniach 25-28 maja odbyły się w

Targi uroczyście otworzył Ambasador RP w Gruzji Mariusz Maszkiewicz. W trakcie targów, zorganizowaliśmy razem prawie dwadzieścia spotkań na głównej scenie, kilkanaście spotkań indywidualnych z instytucjami gruzińskimi oraz blisko osiemdziesiąt spotkań w formule B2B.
02 06.2023 Aktualności, Literatura, Wydarzenia

Polska gościem honorowym na Międzynarodowych Targach Książki

Dziewięć wydawnictw, instytucji kultury i ośrodków naukowych zaprezentuje się na polskim stoisku narodowym podczas 25. edycji Międzynarodowego Festiwalu Książki w Tbilisi, który odbędzie się w dniach 25-28 maja. W publicznych spotkaniach i prelekcjach weźmie udział ponad 20 pisarzy, badaczy, tłumaczy i menedżerów kultury, przybliżając aktualną mapę kulturalną Europy Środkowo-Wschodniej i wywołując dyskusję na temat znaczenia kultury w czasach wojny.
22 05.2023 Aktualności, Literatura, Wydarzenia

80. rocznica wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim

Polscy i izraelscy dyplomaci wspólnie upamiętniają 80. rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim
19 04.2023 Aktualności, Historia, Wydarzenia