4.10.2022 Aktualności, Historia, Wydarzenia

Wystawa pt. „Szlaki Nadziei. Odyseja Wolności”

Goszcząca w Gruzji delegacja Instytutu Pamięci Narodowej zaprezentowała dzisiaj na Tbiliskim Uniwersytecie Państwowym im. Iwane Dżawachiszwilego wystawę pt. „Szlaki Nadziei. Odyseja Wolności”.

Jest to międzynarodowy projekt edukacyjno-memoratywny, który powstał w związku z 80. rocznicą rozpoczęcia wędrówki armii gen. Andersa ewakuowanej z ZSRS.

Ma on na celu przypomnienie bohaterskich czynów naszych żołnierzy którzy w czasie II wojny światowej walczyli na wszystkich jej frontach w obronie godności i wolności oraz w imię solidarności z innymi zniewolonymi narodami.

Scheduled Aktualności >Historia >Wydarzenia

W dniach 25-28 maja odbyły się w

Targi uroczyście otworzył Ambasador RP w Gruzji Mariusz Maszkiewicz. W trakcie targów, zorganizowaliśmy razem prawie dwadzieścia spotkań na głównej scenie, kilkanaście spotkań indywidualnych z instytucjami gruzińskimi oraz blisko osiemdziesiąt spotkań w formule B2B.
02 06.2023 Aktualności, Literatura, Wydarzenia

Polska gościem honorowym na Międzynarodowych Targach Książki

Dziewięć wydawnictw, instytucji kultury i ośrodków naukowych zaprezentuje się na polskim stoisku narodowym podczas 25. edycji Międzynarodowego Festiwalu Książki w Tbilisi, który odbędzie się w dniach 25-28 maja. W publicznych spotkaniach i prelekcjach weźmie udział ponad 20 pisarzy, badaczy, tłumaczy i menedżerów kultury, przybliżając aktualną mapę kulturalną Europy Środkowo-Wschodniej i wywołując dyskusję na temat znaczenia kultury w czasach wojny.
22 05.2023 Aktualności, Literatura, Wydarzenia

80. rocznica wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim

Polscy i izraelscy dyplomaci wspólnie upamiętniają 80. rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim
19 04.2023 Aktualności, Historia, Wydarzenia