22.03.2023 Aktualności, Wydarzenia

Wizyta Pierwszej Damy w Gruzji

W trakcie wizyty w Gruzji Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda spotkała się z przedstawicielami Polonii i polskiego duchowieństwa. Wzięła także udział w uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych, która odbyła się w siedzibie polskiej Ambasady.

Odznaczeniami uhonorowani zostali Polacy wyróżniający się działalnością na rzecz gruzińskiej Polonii, rozwoju edukacji polonijnej oraz rozwoju lokalnej społeczności. Złote Krzyże Zasługi otrzymali siostra Anna Gretkierewicz, ksiądz Maciej Mamaj oraz ksiądz Andrzej Graczyk. Srebrnymi Krzyżami Zasługi odznaczeni zostali nauczyciele języka polskiego Beata Karaś i Daniel Zatorski.

W imieniu Prezydenta Andrzeja Dudy odznaczenia wręczył Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera.

Odznaczonym serdecznie gratulujemy.

Pierwsza Dama przekazała również dary dla Polonii w ramach akcji „Pomoc Polakom na Wschodzie” oraz odwiedziła Szkołę Polską im. św. Królowej Jadwigi.

fot. Małgorzata Sałyga-Pietrzak

Scheduled Aktualności >Wydarzenia

Polska gościem honorowym na Międzynarodowych Targach Książki

Dziewięć wydawnictw, instytucji kultury i ośrodków naukowych zaprezentuje się na polskim stoisku narodowym podczas 25. edycji Międzynarodowego Festiwalu Książki w Tbilisi, który odbędzie się w dniach 25-28 maja. W publicznych spotkaniach i prelekcjach weźmie udział ponad 20 pisarzy, badaczy, tłumaczy i menedżerów kultury, przybliżając aktualną mapę kulturalną Europy Środkowo-Wschodniej i wywołując dyskusję na temat znaczenia kultury w czasach wojny.
22 05.2023 Aktualności, Literatura, Wydarzenia

80. rocznica wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim

Polscy i izraelscy dyplomaci wspólnie upamiętniają 80. rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim
19 04.2023 Aktualności, Brak kategorii, Historia, Wydarzenia