29.04.2021 Aktualności

Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki 

„Polska słynie z międzynarodowych konkursów im. Fryderyka Chopina czy Henryka Wieniawskiego, my zaś jako Instytut Muzyki i Tańca już po raz drugi zapraszamy polskich i zagranicznych wykonawców po szersze sięgnięcie do spuścizny polskich kompozytorów. Celem Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki jest zaprezentowanie, a czasami wręcz odkrycie zarówno przez wykonawców, jak i publiczność tej części wielkiego dorobku muzyki polskiej XIX i XX wieku, która została zapomniana lub – z różnych powodów – jest mniej popularna w praktyce koncertowej” – Maxymilian Bylicki, dyrektor konkursu. 

Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki promuje dorobek muzyki polskiej XIX i XX wieku, która została zapomniana lub jest mniej popularna w praktyce koncertowej. Ma się przyczynić do tego, by szeroka publiczność poznała na nowo odkrywane utwory, a niesłusznie zaniedbana spuścizna doczekała się należytego opracowania i nowych edycji. Równie ważnym celem konkursu jest promowanie utalentowanych muzyków, którzy zdecydują się włączyć do swojego repertuaru mniej znane dzieła polskich kompozytorów. Organizacja konkursu to także promocja Polski jako miejsca, gdzie odbywają się wydarzenia artystyczne o międzynarodowym zasięgu. Konkurs odbywa się co dwa lata i może być przeznaczony dla różnych składów wykonawczych. 

Konkurs odbędzie się od 11 do 18 września 2021 roku w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie. Zgłoszenia do Konkursu należy składać w terminie do 31 maja 2021 roku

Organizatorem Konkursu jest Instytut Muzyki i Tańca. 

 

Scheduled Aktualności