12.05.2021 Aktualności

13. Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Michała Spisaka

W dn. 14-23 września 2021 r. ponownie uczcimy muzyką urodziny Michała Spisaka – 🇵🇱🎼 wybitnego polskiego kompozytora pochodzącego z Dąbrowy Górniczej – inaugurując 🎶 13. Międzynarodowy Konkurs Muzyczny jego imienia. Konkurs adresowany jest do wykonawców, którzy nie ukończyli 30. roku życia, grających na klarnecie, oboju i fagocie. Konkurs przez lata stał się kuźnią młodych mistrzów instrumentu, a jego laureaci są cenionymi solistami i członkami największych orkiestr w kraju i za granicą.
Zgłoszenia do konkursu są przyjmowane do 14 czerwca br.
Więcej o Konkursie: https://spisakkonkurs.pl/

Od przedszkolaka do Konkursu Spisaka.
„Czym skorupka za młodu…”, „Czego się Jaś nie nauczy…”. Trudno lubić przytłaczające morałem stare porzekadła, ale nie sposób odmówić im mądrości.
Już we wrześniu odbędzie się 13. Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej. W każdej edycji konkursu bierze udział około stu młodych muzyków z całego świata. Zanim jednak staną w szranki i zwyciężą, upływa wiele lat edukacji.
Podziwiamy wirtuozerię wielkich artystów, niebywałą biegłość w materii. Hipnotyzują nas maestrią wykonania, przenosząc w światy estetycznych przeżyć… Nawet jednak genialny Mozart nie byłby wielkim Amadeuszem, gdyby nie obrana ścieżka i konsekwencja, którą sobie narzucił w dojściu do celu.
Przyjrzyjmy się zatem tej drodze, obserwując ukradkiem małych wędrowców w ich wyprawie do magicznej Krainy Sztuki. Pociągani magnetyczną siłą pasji, pokonują z uporem, czasem żmudną i trudną, a czasem porywającą zachwytem drogę do stania się kiedyś dorosłym artystą. Na wytrwałych czeka złote runo, inne dla każdego spośród śmiałków.
Polecamy premierę pierwszego odcinka filmu reportażowego z cyklu : ”Od przedszkolaka do Konkursu Spisaka”, który udało się zrealizować dzięki współpracy z nauczycielami, uczniami i rodzicami uczniów szkół muzycznych. 

Scheduled Aktualności