19.06.2021 Muzyka, Wydarzenia

Koncert zespołu „Affabre Concinui”

Koncert zespołu „Affabre Concinui” z okazji zakończenia Polskiej Prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej
oraz 25-lecia działalności Instytutu Polskiego w Wilnie
 
19 czerwca 2021 r. o godz. 18.00
w Pałacu Wielkich Książąt Litewskich
pl. Katedralny 4, Wilno
 
Affabre Concinui, zwani polskimi królami a cappella, ponadprzeciętnie utalentowani muzycy, którzy fenomenalnie opanowali kunszt wokalny, zabiorą publiczność w urozmaiconą i rozrywkową podróż w czasie przez pięć stuleci, prezentując utwory od Mikołaja Gomułki i Wacława z Szamotuł przez Vivaldiego, Bacha, Chopina i Moniuszkę aż do Bena E. Kinga i Paula McCartneya.
 
WSTĘP ZA ZAPROSZENIAMI
 
Affabre Concinui
Robert Hylla (kontratenor)
Leszek Marciniak (kontratenor)
Przemysław Czekała (tenor)
Piotr Lewandowski (baryton)
Piotr Dziurla (bas)
Artur Hoffmann (bas)
 
Affabre Concinui, męski zespół wokalny (sekstet), założony w 1983 r. w Poznaniu. Jego członkowie wywodzą się z Poznańskiego Chóru Chłopięcego i Poznańskich Słowików. Wyróżnikiem zespołu jest śpiew a cappella, ich artystyczne credo określa łacińska nazwa oznaczająca „idealnie współbrzmiąc”. Jako swój pierwowzór muzyczny wymieniają angielski sekstet wokalny The King’s Singers.
Repertuar zespołu obejmuje setki różnorodnych utworów. Można w nim znaleźć: utwory ludowe, dawną muzykę religijną i świecką (od renesansowych motetów i madrygałów po pieśni romantyczne, kolędy polskie i światowe), utwory orkiestrowe, żarty muzyczne, standardy jazzowe i przeboje pop. Utwory charakteryzują się ciekawym, czystym i naturalnym brzmieniem, a także znakomitą imitacją instrumentów muzycznych w połączeniu z humorem.
Scheduled Muzyka Wydarzenia