4.04.2022 - 1.06.2022 Literatura, Wydarzenia, Wystawy

Wystawa „Bajki robotów” i warsztaty twórcze w Możejkach

Od 4 kwietnia w Centrum Kultury w Możejkach (ul. Naftininkų 11) prezentacja wystawy „Bajki robotów”. Wystawa została zorganizowana z okazji 100-lecia urodzin Stanisława Lema i składa się z ilustracji do książki „Bajki robotów” autorstwa czołowych polskich ilustratorów: Dawida Ryskiego, Edgara Bąka, Katarzyny Boguckiej, Małgorzaty Herby i in.

„Tak jak Lem nie szedł nigdy utartym szlakiem, idziemy jego tropem i pokazujemy ilustracje w inny, nietypowy sposób. Eksponujemy ich fragmenty, ukrywamy je w przestrzeni, tworzymy nowe znaczenia. Stwarzamy takie warunki, by to uczestnik wystawy mógł zmienić granice jej świata i stworzyć jej zasady na nowo” – tłumaczy kuratorka wystawy, Magdalena Kłos-Podsiadło.

Wystawa będzie czynna do 1 czerwca.

W ramach wystawy studenci kierunku projektowania graficznego Wileńskiego Kolegium Technologii i Projektowania zaprezentują własne interpretacje graficzne inspirowane książką Stanisława Lema „Bajki robotów” oraz zaproszą do wypróbowania swoich sił na warsztatach z kreatywnej ilustracji. Uczestnicy spróbują stworzyć swojego bohatera-robota posługując się jedną z technik grafiki – monotypią lub gratażem. Co to oznacza? Będzie to dobra okazja do nauczenia się czegoś nowego.

Organizatorzy: Instytut Adama Mickiewicza, Instytut Polski w Wilnie, Wileńskie Kolegium Technologii i Projektowania

 

 

 

from to
Scheduled Literatura Wydarzenia Wystawy