27.03.2022 Muzyka, Wydarzenia

Koncert Cuore Piano Trio

27 marca o godzinie 13:00 w Ratuszu w Wilnie będziemy mogli wysłuchać koncertu dedykowanego tegorocznemu przewodnictwu Polski w dbającej już od prawie pół wieku o bezpieczeństwo w naszym regionie Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Koncert jest także poświęcony obchodom 635. rocznicy nadania Wilnu prawa magdeburskiego – jednego z trzech przywilejów nadanych w 1387 roku przez Wielkiego Księcia Litewskiego i króla Polski, Władysława Jagiełłę.
 Podczas koncertu zagra jeden z najwybitniejszych polskich zespołów kameralnych młodego pokolenia – Cuore Piano Trio. W skład zespołu wchodzą: Zuzanna Budzyńska (skrzypce), Jadwiga Roguska (wiolonczela) i Szymon Ogryzek (fortepian). Podczas koncertu usłyszymy utwory wybitnych kompozytorów z Litwy i Polski – Stasysa Vainiūnasa oraz Artura Malawskiego:

Stasys Vainiūnas
-Andante molto. Allegro moderato
-Andante
-Allegro con brio

Artur Malawski
-Lento. Allegro moderato
-Andante sostenuto
-Scherzo. Allegro molto
-Rondo. Vivace

Cuore Piano Trio powstało w 2017 roku z inicjatywy studentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz Wiedeńskiego Uniwersytetu Muzyki i Sztuki Teatralnej. Muzycy wchodzący w skład zespołu są stypendystami Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz programu „Młoda Polska”. Mimo młodego wieku artyści wielokrotnie zdobywali czołowe miejsca na międzynarodowych festiwalach i konkursach, takich jak Quebec International Music Competition w Kanadzie, France Music Competition we Francji, International Chamber Music Competition „Artist of the Year” w Wielkiej Brytanii czy „Brilliant Talent Discovery Awards“ w Singapurze.

Cuore Piano Trio weźmie również udział w prestiżowym IX Międzynarodowym Konkursie dla Pianistów i Zespołów Kameralnych im. Statysa Vainiūnasa, który odbędzie się w dniach 26.04-02.05. 

Organizatorzy: Ambasada Rzeczpospolitej Polskiej w Wilnie, Ratusz w Wilnie, Instytut Polski w Wilnie

 

Scheduled Muzyka >Wydarzenia