2.04.2022 Aktualności, Film, Wydarzenia

Spotkanie z polskim reżyserem

Trwa 27. Międzynarodowy Wileński Festiwal Filmowy „Kino pavasaris”. Dzięki współpracy z Instytutem Polskim w Wilnie podczas festiwalu będzie można obejrzeć dokument Pawła Łozińskiego „Film balkonowy”. Jest to dzieło poświęcone sztuce zadawania dobrych pytań.

Reżyser Paweł Łoziński zaskoczy widza wybraną formą narracji: ponad dwa lata spędził na swoim balkonie, z którego przeprowadził ponad tysiąc wywiadów. Z zebranego materiału powstała wzruszająca opowieść o współczesnym świecie.

Każda ludzka historia jest wyjątkowa, a najlepsze scenariusze pisane są przez życie. „Film balkonowy” to radykalny powrót do początków kina, kiedy to człowiek przychodził do kamery. Może wystarczy zatrzymać się na dłużej, żeby zobaczyć więcej?

Z radością informujemy, iż Paweł Łoziński przybywa do Wilna i 2 kwietnia po seansie „Filmu balkonowego” spotka się z publicznością (początek seansu 2 kwietnia o godz. 20:15, Forum Cinemas Vingis, sala nr 11). W spotkaniu udział weźmie również producentka Agnieszka Mankiewicz. Spotkanie odbędzie się w języku angielskim.

Paweł Łoziński – reżyser, scenarzysta, producent filmów dokumentalnych i fabularnych. Absolwent Wydziału Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Autor wielu filmów dokumentalnych, m.in.: „Miejsce urodzenia” (1992), „Taka historia” (1999), „Siostry” (1999), „Między drzwiami” (2004), „Wygnańcy” (2005), „Kici, kici” (2008), „Chemia” (2009), „Ojciec i syn” (2013) , „Werka” (2014), „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham” (2016) i „Film Balkonowy” (2021). Laureat prestiżowych nagród festiwalowych, m.in. na Bornholmie, w Paryżu, Locarno, Lipsku i Krakowie.

Scheduled Aktualności >Film >Wydarzenia