21.05.2022 Teatr, Wydarzenia

Spektakl „Robot i motylek“ w Kownie

Serdecznie zapraszamy na litewską premierę spektaklu Białostockiego Teatru Lalek „Robot i motylek“ (reżyseria i adaptacja – Agnė Sunklodaitė). Spektakl odbędzie się 21 maja 2022 r. o godzinie 14:00 w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek „Kaunas PUPPET’22”.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek „Kaunas PUPPET’22“ odbędzie się w dniach 20-24 maja 2022 r. jako jedna z najciekawszych odsłon programu „Kowno – Europejska Stolica Kultury 202”.

ROBOT I MOTYLEK
Teatr Lalek w Kownie, Muzeum Lalek
Czas trwania: 45 min.
Reżyseria – Agnė Sunklodaitė
Scenografia – Giedrė Brazytė
Kompozytor – Antanas Jasenka
Autor projekcji wizualnych – Rimas Sakalauskas
Występują: Izabela Maria Wilczewska, Błażej Piotrowski, Adam Zieleniecka

Spektakl „Robot i motylek” zmusza do refleksji nad wiecznymi i dotyczącymi nas wszystkich wartościami oraz zwraca naszą uwagę na ulotność chwili i piękno, które trzeba umieć dostrzec na czas.

Spektakl został stworzony na podstawie historii autorstwa Vytautė Žilinskaitė. To opowieść o robocie, który zakochuje się w postaci z zupełnie obcego i nieznanego mu świata – w motylku. Blaszany bohater pierwszy raz w swoim życiu doświadcza prawdziwych uczyć, takich jak miłość, empatia, przywiązanie, ale też strach i rozpacz… Podczas tego interaktywnego spektaklu widzowie zostaną zaproszeni do udziału w przygodach robota i jego przyjaciół.

W ramach tegorocznej edycji festiwalu litewscy miłośnicy teatru kukiełkowego będą mieli szanse obejrzeć również przedstawienie PEREGRINUS krakowskiego Teatru KTO. Spektakl będzie grany w dniach 20 i 21 maja o godzinie 13:00.

Program Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek „Kaunas PUPPET’22“: https://www.kaunaspuppet22.lt/programa/

Scheduled Teatr >Wydarzenia