31.05.2022 Inne, Wydarzenia

Zajęcia edukacyjno-kulturalne dla dzieci, promujące postać i spuściznę Janusza Korczak

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka 31 maja w Domu Kultury Polskiej w Wilnie (Naugarduko g. 76) odbędą się zajęcia edukacyjno-kulturalne dla dzieci, promujące postać i spuściznę Janusza Korczak – prekursora praw dziecka, którego metody wychowawcze docenione zostały na całym świecie.

Co się składa na korczakowskie credo wychowawcze i co tak naprawdę mówi Stary Doktor? Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci ciekawe odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań do udziału w spotkaniu. Uczestnicy zajęć omówią temat praw dziecka oraz wspólnie sięgną po lekturę pt. „Król Maciuś I” w czterech wersjach językowych – polskiej, litewskiej, ukraińskiej i białoruskiej.

Janusz Korczak – wychowawca, pedagog, lekarz, publicysta, pisarz, działacz społeczny, przyjaciel dzieci – był postacią ambitną i wszechstronnie uzdolnioną.. Założył i prowadził kilka domów dziecka, uczestniczył w dwóch wojnach, pozostawił po sobie bogatą spuściznę literacką – napisał przeszło 20 książek i pareset artykułów.

80 lat temu, w 1942 r., Janusz Korczak ze swoimi wychowankami z Domu Sierot doprowadzeni zostali na Umschlagplataz, skąd wywieziono ich do obozu zagłady w Treblince.

Ostatni marsz Korczaka i dzieci na Umschlagplatz został owiany legendą.

Organizatorzy: Polski Teatr „Studio“ w Wilnie, Instytut Polski w Wilnie

Scheduled Inne >Wydarzenia