17.07.2022 Muzyka, Wydarzenia

Koncert „Szesnaście strun”

17 lipca o godz. 20.00, Centrum Kultury im. Thomasa Manna w Nidzie (ul. Skruzdynės 17)

Wykonawcy: kwartet smyczkowy NEOQUARTET (Polska)

PROGRAM
Peter Machajdik | Passing through nothing (2021)
Bohdan Sehin | Talos (2014)
Krzysztof Penderecki | Kwartet smyczkowy nr 3 (2008)
Justė Janulytė | Aria (2008)
Jeong-Yeon Lee | Tangoish (2021)

NEOQUARTET – kwartet smyczkowy specjalizujący się w wykonawstwie muzyki nowej.
Muzycy pasjonują się sztuką i muzyką współczesną. Uwielbiają tworzyć, grać koncerty, przekraczać granice i burzyć zastałe schematy. Niezwykle sobie cenią możliwość współpracy z artystami wszelkich dziedzin sztuki i wzajemną inspirację. Fascynują się tworzeniem więzi z publicznością, dawaniem szansy przenoszenia się w inne wymiary i łapania nowej perspektywy patrzenia na świat.
Niezwykła energetyczność, pełne zaangażowanie, swoboda wypowiedzi i tworzenie nowych ścieżek rozwoju, to są cechy, które charakteryzują NeoQuartet.
NeoQuartet jest jednym z najciekawszych i najprężniej działających zespołów specjalizujących się w muzyce współczesnej w Europie. Jest laureatem prestiżowej Pomorskiej Nagrody Artystycznej. Był również nominowany do szeregu innych nagród (Sztorm Roku, Fryderyki). Zespół ma na koncie dwanaście płyt CD wydanych dla polskich, niemieckich, greckich i amerykańskich wytwórni.
Od 2017 roku NeoQuartet poszerzył swoje instrumentarium o elektryczne instrumenty smyczkowe midi, syntezatory oraz loopery, tworząc unikatowe zjawisko na światowej scenie muzyki nowej. W roku 2022 miała swoją premierę pierwsza płyta zespołu z autorską muzyką. Album „String Theory” wyznaczył nowe kierunki rozwoju kwartetu smyczkowego w XXI wieku.
NeoQuartet koncertuje w Polsce, jak i poza jej granicami. W latach 2012 – 2021 wykonał ponad 500 koncertów niemal  na całym świecie, grając  między innymi w tak prestiżowych salach jak Carnegie Hall w Nowym Jorku, czy Forbidden City Concert Hall w Pekinie.
Tworzą go: Karolina Piątkowska – Nowicka (1 skrzypce), Paweł Kapica (2 skrzypce), Michał Markiewicz (altówka) i Krzysztof Pawłowski (wiolonczela).
Zespół jest organizatorem własnego festiwalu NeoArte – Syntezator Sztuki, który corocznie od 2012 roku odbywa się w Gdańsku.

Organizator: VŠĮ „Kintai Arts”
Partnerzy: Instytut Polski w Wilnie,  Centrum Kultury im. Thomasa Manna w Nidzie

 

Wstęp biletowany, sprzedaż: https://kakava.lt/renginys/kintu-muzikos-festivalis-sesiolika-stygu/2614/6525   

Scheduled Muzyka >Wydarzenia