13.07.2022 Inne, Literatura, Wydarzenia

Kobieta do zadań specjalnych

Spotkanie autorskie z siostrą Michaelą Rak i Małgorzatą Terlikowską.
13 lipca, godz. 18.00, Ratusz w Wilnie (ul. Didžioji 31).

Siostra Michaela Rak jest założycielką i dyrektorką hospicjum w Wilnie, gdzie od lat towarzyszy drugiemu człowiekowi w trudnych momentach choroby i odchodzeniu z tego świata. Gdy była dzieckiem, chciała zostać… księdzem. 
Dzieciństwo w wielodzietnej rodzinie i dorastanie w domu z problemami ukształtowało jej charakter. Była już narzeczoną, ale postanowiła realizować swoje powołanie w życiu zakonnym i pomaganiu innym. 
W książce „Mężczyźni mojego życia” opowiada swoją historię Małgorzacie Terlikowskiej. To wzruszająca opowieść o zakonnicy, która nie przejdzie obojętnie obok potrzebującego, zapuka do każdych drzwi, prosząc o wsparcie, i nie boi się rozmawiać o śmierci. Jest to także świadectwo kobiety, która uczy nas na nowo odkrywania radości życia, wprowadzania miłosierdzia w czyn i walki o dobro na świecie. 
„Główna bohaterka tej książki to po prostu osoba silna Ewangelią, miłością i miłosierdziem, ogromem pokonywanych codziennie wyzwań, która dzieli się swoją drogą i swoim powołaniem. Książka ta zatem w pewnym sensie jest nie tylko o mężczyznach, nie tylko o kobietach, ona jest o każdej i każdym z nas i o tym, co może się w naszym życiu wydarzyć, jeżeli będziemy mieli odwagę pójść za Jezusem” – pisze Tomasz Snarski w recenzji książki „Mężczyźni mojego życia”. 
Książka ukazała się z początkiem maja tego roku nakładem wydawnictwa Esprit. 

Spotkanie będzie prowadzone w języku polskim bez tłumaczenia. Wstęp na wydarzenie jest wolny. 

Organizator: Instytut Polski w Wilnie
Współorganizator: Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie 
Partner: Ratusz w Wilnie 

Scheduled Inne Literatura Wydarzenia