10.10.2022 - 30.10.2022 Inne, Literatura, Wydarzenia

Wystawa „Bajki robotów” i warsztaty twórcze w Szyłokarczmie

10-30 października 2022 r., Centrum Kultury i Rozrywki w Szyłokarczmie (ul. Lietuvininkų 6, Šilutė).
Prezentacja wystawy i warsztaty edukacyjne odbędą się 10 października o godz. 14.00.

Wystawa została zorganizowana z okazji 100-lecia urodzin Stanisława Lema i składa się z ilustracji do książki „Bajki robotów” autorstwa czołowych polskich ilustratorów: Dawida Ryskiego, Edgara Bąka, Katarzyny Boguckiej, Małgorzaty Herby i in.
„Tak jak Lem nie szedł nigdy utartym szlakiem, idziemy jego tropem i pokazujemy ilustracje w inny, nietypowy sposób. Eksponujemy ich fragmenty, ukrywamy je w przestrzeni, tworzymy nowe znaczenia. Stwarzamy takie warunki, by to uczestnik wystawy mógł zmienić granice jej świata i stworzyć jej zasady na nowo” – tłumaczy kuratorka wystawy, Magdalena Kłos-Podsiadło.
W ramach wystawy absolwent kierunku projektowania graficznego Wileńskiego Kolegium Technologii i Projektowania Mykolas Šimkevičius zaprezentuje własne interpretacje graficzne inspirowane książką Stanisława Lema „Bajki robotów” oraz zaprosi do wypróbowania swoich sił na warsztatach z kreatywnej ilustracji. Uczestnicy spróbują stworzyć swojego bohatera-robota posługując się jedną z technik grafiki – monotypią lub gratażem. Co to oznacza? Będzie to dobra okazja do nauczenia się czegoś nowego.
Organizatorzy: Instytut Adama Mickiewicza, Instytut Polski w Wilnie, Centrum Kultury i Rozrywki w Szyłokarczmie

from to
Scheduled Inne >Literatura >Wydarzenia