12.04.2023 - 20.07.2023 Aktualności

Międzynarodowy Konkurs „W duchu Strzeleckiego”  

W 2023 roku przypada 150. rocznica śmierci Pawła Edmunda Strzeleckiego, wybitnego badacza, podróżnika, odkrywcy i filantropa, pierwszego Polaka, który okrążył indywidualnie kulę ziemską w celach naukowych. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, oddając hołd temu wybitnemu uczonemu i odkrywcy, ustanowił rok 2023 Rokiem Pawła Edmunda Strzeleckiego.

Organizacja Kościuszko Heritage Inc. ogłosiła Międzynarodowy Konkurs „W duchu Strzeleckiego” dla młodzieży i dorosłych (w wieku 12-18 lat), w którym udział może wziąć każdy, z dowolnego miejsca na ziemi. Celem konkursu jest zainteresowanie młodych artystów różnych narodowości postacią wybitnego Polaka Pawła Edmunda Strzeleckiego.

O nagrody w łącznej wysokości 25 tysięcy dolarów australijskich można walczyć w trzech kategoriach: muzyka, sztuki plastyczne i poezja. Organizatorzy zachęcają do komponowania piosenek, pieśni lub ballad po polsku lub po angielsku i nadsyłania ich pocztą elektroniczną w formie audio lub wideo. Pierwsza nagroda za najlepszą piosenkę wynosi pięć tysięcy dolarów.

W kategorii plastycznej dozwolona jest duża rozmaitość form: portrety, sceny rodzajowe, kolaże, komiksy, karykatury, plakaty, memy, logotypy, projekty murali czy medalionów – do nadsyłania w postaci cyfrowej. W kategorii poetyckiej  organizatorzy oczekują wierszy po polsku lub angielsku, nie dłuższych niż tysiąc słów.

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 20 lipca br. Jury konkursu ogłosi werdykt 6 października br. podczas uroczystej gali w Sydney.

Udział w konkursie to fantastyczna szansa zaprezentowania swych talentów w skali międzynarodowej, ponieważ prace laureatów będą eksponowane w Australii i innych krajach.

Inicjatorem konkursu jest organizacja Kościuszko Heritage Inc., wspierana przez Ambasadę RP w Canberze, Polską Fundację Kościuszkowską w Warszawie, Komitet Kopca Kościuszki w Krakowie, Bibliotekę Raczyńskich w Poznaniu oraz Federację Organizacji Polskich w Nowej Południowej Walii.

Informacje o konkursie, w tym: regulamin, formularz zgłoszeniowy i materiały pomocnicze, dostępne są na stronie internetowej Kościuszko Heritage: https://kosciuszkoheritage.com/150/competition/. Zapraszamy do studiowania materiałów pomocniczych, rekomendowanych linków oraz ikonografii, by jak najlepiej przygotować się do konkursu.

Życzymy powodzenia!

from to
Scheduled Aktualności