12.10.2023 - 31.12.2023 Teatr, Wydarzenia

Zaproszenie do udziału w XVI edycji Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego

Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu

2024 rok

Od 30 lat Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu organizuje Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski. W ramach odbywającego się co dwa lata wydarzenia prezentowane są teatralne realizacje tekstów Witolda Gombrowicza, powstałe w polskich i zagranicznych teatrach. Festiwal ma formę konkursu, w którym spektakle ocenia międzynarodowe jury złożone z wybitnych artystów.

Organizatorzy zapraszają teatry z całego świata do realizacji spektakli na podstawie dzieł Gombrowicza, z myślą o zgłoszeniu ich do XVI edycji Festiwalu, która odbędzie się w Radomiu w 2024 roku.

Jak zapowiada dyrektor radomskiego Teatru Powszechnego Małgorzata Potocka, XVI edycja będzie wyjątkowa, ponieważ rok 2024, w którym przypada 120 rocznica urodzin artysty został ogłoszony rokiem Witolda Gombrowicza. „Wierzymy, że twórcy z innych krajów znajdą w Jego tekstach współczesne i uniwersalne treści i wzbogacą swoją interpretacją nasz Festiwal” – mówi Potocka, życząc teatrom owocnej pracy i twórczego spotkania z wyjątkowymi tekstami Witolda Gombrowicza.

Szczegółowe informacje: https://festiwal.teatr.radom.pl/

Konsultacje, pytania oraz przesyłanie zgłoszeń: teatr@teatr.radom.pl

Organizatorzy oferują wsparcie specjalistów z Muzeum im. Witolda Gombrowicza we Wsoli oraz przewidują możliwość wizyt studyjnych w Radomiu.

Do zobaczenia w Radomiu w 2024 roku!

Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski – to impreza, która od początku swojego istnienia (1993 r.) ma charakter interdyscyplinarny, łączący teatr, naukę, krytykę, sztuki plastyczne, muzykę, film. Na nowo stawia także problem czytania i odczytania dzieł Gombrowicza w zmieniającej się rzeczywistości. Począwszy od VIII edycji MFG ma formę konkursu, w którym spektakle ocenia jury złożone z ludzi teatru – krytyków, reżyserów, teatrologów. 

Grafika: Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu

from to
Scheduled Teatr Wydarzenia