8.08.2024 Muzyka

Katedralny Festiwal Organowy | Mateusz Rzewuski, Angelika Rzewuska: Briliant Colors

Na tegorocznym Katedralnym Festiwalu Organowym w Bratysławie, organizowanym pod patronatem abp. Stanislava Zvolenskiego, wystąpił organista Mateusz Rzewuski z Polski.

Jest on jednym z najbardziej aktywnych artystów młodego pokolenia i absolwentem uczelni muzycznych w czterech krajach: Polsce, Niemczech, Francji i Szwajcarii. Mateusz Rzewuski jest również laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów organowych. W Bratysławie wystąpi na koncercie Briliant Colors wraz ze swoją żoną Angeliką Rzewuską, która wzbogaci koncert o wokal sopranowy. Wspólnie zaprezentują kompozycje S. Moniuszki, W. A. Mozarta, G. Rossiniego, F. Mendelssohna-Bartholdy’ego i innych.

8.08 / 19:30 Bratysława, Katedra pw. św. Marcina, Rudnayovo nám. 1

kof-ba.com

Scheduled ical Google outlook Muzyka

Wiosenny koncert muzyki polskiej: Polskie portrety muzyczne

Instytut Polski we współpracy ze Szkołą Artystyczną Exnárová zaprasza na koncert uczniów tej szkoły zatytułowany „Polskie portrety muzyczne: tradycje ludowe, salon romantyczny i współczesność”.
29 04.2026 Muzyka

Sharpe Festival 2026: Hania Derej Quintet 🗓

Pod koniec kwietnia odbędzie się kolejna edycja międzynarodowego festiwalu muzycznego Sharpe, który należy do najbardziej prestiżowych festiwali showcase'owych na Słowacji. Festiwal co roku prezentuje najnowsze trendy muzyczne oraz wybitne nazwiska ze sceny europejskiej i krajowej, a oprócz koncertów obejmuje również dyskusje i wykłady na aktualne tematy społeczno-kulturowe.
24 04.2026 25 04.2026 Muzyka

Dixie Night 2026: RBDIXIE FIVE 🗓

Międzynarodowy wieczór muzyczny pod znakiem swingu i tradycyjnego jazzu przyniesie energię improwizacji, radości i muzycznej spójności w całej Europie. Festiwal zaprezentuje artystów ze Słowacji, Austrii, Polski i Włoch (Fontaine Bleue, Funny Fellows, The Swing Lane).
24 04.2026 Muzyka