10.06.2023 - 11.06.2023 Teatr

Linguistic

Emigracja staje się coraz bardziej powszechna, a dwujęzyczność jest obecnie bardziej powszechna niż jednojęzyczność - wynika z badań.

Jak to jest powiedzieć Kocham Cię, a jak Te amo, Kocham Cię, Ich liebe dich, O je t’aime? Czy odczuwa się emocjonalną moc tych słów w równym stopniu w języku obcym i w języku ojczystym? Jak głęboko kultura jest w nas zakorzeniona poprzez język? Jakie problemy z kontekstowością pojawiają się w przypadku komunikacji za pomocą języka niemacierzystego?

Grupa twórców – Mária Bačová, Aleksandra Badurska, Paulína Belická, Juliána Dubovská, Anna Gądek, Jan Niemczyk, Przemek Pstrongowski, Monika Szpunar – pochodzących z Polski, Słowacji, Austrii i Francji, którzy utrzymują relacje ze swoimi połówkami z innych kontynentów (USA, Iran, Argentyna), bada zjawisko dwujęzyczności i dwujęzycznych – osobistych i zawodowych – relacji poprzez multimedialne występy sceniczne.

10.-11.06 / 19:00 Bratysława, Teatro Colorato, Františkánske námestie 2

from to
Scheduled ical Google outlook Teatr

Drama Queer 2025 | Nowy Teatr Proxima:

Festiwal teatralny Drama Queer 2025 zaprezentuje w tym roku w słowackiej premierze polską inscenizację Nowego Teatru Proxima z Krakowa – Kora. Boska, inspirowaną historią Kory Jackowskiej, legendy polskiej sceny muzycznej.
24 10.2025 Teatr

Dominik Więcek/Sticky Fingers Club: Glory Game 🗓

Międzynarodowy festiwal tańca współczesnego pt. Bratysława w ruchu zaprezentuje spektakl Glory Game w choreografii Dominika Więcka w wykonaniu polskiego zespołu Sticky Fingers Club.
11 10.2025 Teatr

Dzień Polski w Teatrze Poprad 🗓

W tym roku na mapie teatralnej Słowacji pojawiła się nowa stała scena profesjonalna – Teatr Poprad.
21 09.2025 Muzyka, Teatr