Międzynarodowy Festiwal Gitarowy w Modrze regularnie prezentuje koncerty uznanych artystów polskiej szkoły gitarowej.
Podczas 16. edycji tego popularnego festiwalu wystąpi wybitny polski duet gitarowy Kupinski Guitar Duo w składzie Ewa Jabłczyńska i Dariusz Kupiński. Oboje gitarzyści otrzymali wiele prestiżowych nagród i stypendiów za swoje osiągnięcia artystyczne i występowali z recitalami w Europie, USA, Meksyku, Chinach, Tajwanie, Korei Południowej i Japonii. Na swoim koncie mają 3 znakomite albumy gitarowe.
14.07 / 18:30 Modra, Centrum Kultury, Sokolská 8

Wiosenny koncert muzyki polskiej: Polskie portrety muzyczne
Instytut Polski we współpracy ze Szkołą Artystyczną Exnárová zaprasza na koncert uczniów tej szkoły zatytułowany „Polskie portrety muzyczne: tradycje ludowe, salon romantyczny i współczesność”.
29
04.2026
Muzyka
Sharpe Festival 2026: Hania Derej Quintet 🗓
Pod koniec kwietnia odbędzie się kolejna edycja międzynarodowego festiwalu muzycznego Sharpe, który należy do najbardziej prestiżowych festiwali showcase'owych na Słowacji. Festiwal co roku prezentuje najnowsze trendy muzyczne oraz wybitne nazwiska ze sceny europejskiej i krajowej, a oprócz koncertów obejmuje również dyskusje i wykłady na aktualne tematy społeczno-kulturowe.
24
04.2026
25
04.2026
Muzyka
Dixie Night 2026: RBDIXIE FIVE 🗓
Międzynarodowy wieczór muzyczny pod znakiem swingu i tradycyjnego jazzu przyniesie energię improwizacji, radości i muzycznej spójności w całej Europie. Festiwal zaprezentuje artystów ze Słowacji, Austrii, Polski i Włoch (Fontaine Bleue, Funny Fellows, The Swing Lane).
24
04.2026
Muzyka