13.12.2008 Film, Wydarzenia

Pokaz polskiego filmu animowanego „Gdzie jest Nowy Rok?” w kijowskim kinie KINOPAŁAC

13 grudnia w kijowskim kinie KINOPAŁAC /ul. Instytucka 1/ odbył się pokaz polskiego filmu animowanego „Gdzie jest Nowy Rok?” dzięki współpracy Instytutu Polskiego w Kijowie, spółce B&H, Międzynarodowego Stowarzyszenia Przedsiębiorców Polskich w Ukrainie oraz firmy SMYK.

„Gdzie jest Nowy Rok?” animowany film dla dzieci, wyprodukowany przez Redakcję Filmową TVP1, zdobył Nagrodę dla Najlepszego Filmu Średniometrażowego na 16. Międzynarodowym Festiwalu Filmów dla Dzieci – DIVERCINE – w Montewideo w Urugwaju.

„Gdzie jest Nowy Rok?” w reżyserii Janusza Martyna i Roberta Turło nominowany już w tym roku do prestiżowej Pulcinella Prize we Włoszech, to utrzymana w konwencji Bonda, barwna opowieść o perypetiach „Brygady Żądło”: w trakcie przygotowań do Sylwestra, telewizyjne wiadomości podają informację, że zaginął Nowy Rok i na całym świecie zapanowało ogromne zamieszanie. Sylwester zostaje odwołany. Okazuje się, że Nowy Rok zaginął niedaleko domu rodziny Kowalskich. Trójka dzieci państwa Kowalskich postanawia więc odnaleźć zaginione maleństwo.

Scheduled Film >Wydarzenia