25.05.2019 Aktualności

Polscy rycerze na Rycerskich Mistrzostwach Świata na Ukrainie

W dniach 16-19 maja 2019 r. w Parku „Ruś Kijowska” pod Kijowem odbyły się Mistrzostwa Świata Walk Rycerskich. W rycerskich zmaganiach wzięły udział reprezentacje z 29 krajów, w tym Rycerska Kadra Polski. 

W dniach 16-19 maja 2019 r. w Parku „Ruś Kijowska” pod Kijowem odbyły się Mistrzostwa Świata Walk Rycerskich, zorganizowane przez Federację IMCF (International Medieval Combat Federation) we współpracy z Ukraińską Federacją Walk Średniowiecznych. W rycerskich zmaganiach wzięły udział reprezentacje z 29 krajów. W turnieju wzięła również udział Rycerska Kadra Polski, wspierana przez Instytut Polski w Kijowie, który był Oficjalnym Partnerem Kady podczas Mistrzostw.

Polska reprezentacja zdobyła podczas Mistrzostw 5 medali: 2 złote w pojedynkach indywidualnych (Piotr Kriger w turnieju miecza długiego oraz Marcin Waszkielis w turnieju miecza i tarczy) oraz 3 srebrne medale w starciach grupowych (melee 5 na 5, 10 na 10 oraz 16 na 16).

Członkowie Kadry zaprezentowali również pokazy walk rycerskich podczas „Dnia Europy”, który odbył się w Kijowie w dniu 18 maja 2019 r. Pokazy wykonano na głównej scenie festiwalu, współorganizowanego przez władze Kijowa oraz placówki dyplomatyczne krajów członkowskich Unii Europejskiej.

Podczas pobytu na Ukrainie, Rycerska Kadra Polski, wspólnie z Ambasadorem RP na Ukrainie Bartoszem Cichockim, Attaché Obrony przy Ambasadzie kmdr. Maciejem Nałęczem i Dyrektorem Instytutu Polskiego w Kijowie Bartoszem Musiałowiczem, oddała również hołd ofiarom terroru sowieckiego na Cmentarzu w Kijowie-Bykowni. Kwiaty złożono na Polskim Cmentarzu Wojennym (spoczywa tu 3435 obywateli polskich – ofiar Zbrodni Katyńskiej 1940 r.) oraz Wspólnej Mogile Ofiar Totalitaryzmu (całkowita liczba pochowanych osób może sięgać 100 tys.).

Scheduled Aktualności