3.07.2019 - 5.07.2019 Dyskusje, Literatura, Teatr, Wydarzenia Kijów | Teatr Dramy i Komedii na Lewym Brzegu | prosp. Browarski 25

Laboratorium Dramatopisarstwa 🗺

Pierwsza rezydencja Laboratorium Dramatopisarstwa będzie złożona z wykładów i warsztatów z reżyserami, psychologami oraz dramatopisarzami

Wydarzenia owe mają na celu rozwijanie i propagowanie wiedzy z różnych dziedzin, co jest niezwykle ważne w procesie kształtowania utworu dramatycznego.

W informatyce metodę tę nazywa się „otwarciem kodu źródłowego” czy „otwarciem źródeł” i polega ona na tym, że twórcy oprogramowania nie uznają go za dzieło zamknięte, lecz umożliwiają każdemu użytkownikowi pracę nad jego modyfikacją. Zabieg ten przyniósł rewolucję w doskonaleniu software’u. Podobnie jest i z pracą nad dramatem, kiedy fachowcy z różnych dziedzin poprzez zastosowanie swego doświadczenia przyczyniają się do udoskonalania tekstów dramatycznych (w tym dla najmłodszych).

Warsztaty poprowadzi Malina Prześluga, polska autorka sztuk przeznaczonych przede wszystkim dla młodego odbiorcy (choć nie tylko) cieszących się dużą popularnością, która pasją pisania dla sceny próbuje zarazić nie tylko młodych autorów, ale też osoby dorosłe, nauczycieli i instruktorów teatralnych.

from to
Scheduled Dyskusje Literatura Teatr Wydarzenia
Kijów | Teatr Dramy i Komedii na Lewym Brzegu | prosp. Browarski 25 Map