27.03.2020 Aktualności

Przedpremiera gry The Crown – Korona Rzeczpospolitej

Gra zainspiruje wielu, szczególnie młodych odbiorców, do pogłębienia wiedzy historycznej, zapoznania się z wielkimi bitwami XVII wieku, sylwetkami królów o dowódców, a może nawet do przeczytania Trylogii sienkiewiczowskiej!

W związku z zaistniałą sytuacją, aby choć trochę umilić Państwu czas ograniczonej mobilności i spotkań towarzyskich, Prezes Fundacji Książąt Lubomirskich Jan Lubomirski – Lanckoroński podjął decyzję o przedpremierowym udostępnieniem graczom gry The Crown – Korona Rzeczpospolitej, w którą można zagrać za darmo online.

Jest to pierwsza gra przeglądarkowa typu MMO – RPG która została w pełni osadzona w realiach nowożytnej Rzeczypospolitej. Pomysłodawca – Jan Lubomirski – Lanckoroński, od dwóch lat osobiście nadzoruje postępy i prace nad grą.

Na czym właściwie polega The Crown – Korona Rzeczpospolitej? Każdy, kto założy sobie konto w the Crown – Korona Rzeczpospolitej ma do wyboru kilka narodowości postaci, między innymi: Koroniarza, Litwina, Kozaka.

Gracze będą mieli wiele zadań i możliwości takich jak: stawianie budynków, realizowanie questów, pojedynki, czy obrona Ojczyzny podczas cotygodniowych wyzwań. Na bieżąco będą prowadzone rankingi graczy, co pozwoli by jeden z nich – najsilniejszy – zasiadł na tronie Rzeczypospolitej. Gra jest skonstruowana tak, by każda decyzja podejmowana przez gracza miała znaczenie strategiczne i wpływała na jego dalsze losy.

Gra ma liczne walory edukacyjne, które spotkały się z pozytywnym odbiorem instytucji państwowych, czego świadectwem jest uzyskanie patronatu Programu „Niepodległa”. Patronatu grze udzieliło również Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Każdy gracz będzie otrzymywał powiadomienia o aktualnych wydarzeniach historycznych z Rzeczypospolitej i ze świata. Znaczna część ciekawostek jest opatrzona grafikami nawiązującymi do danego wydarzenia, co ma na celu zwrócenie uwagi gracza, jak i też zapewnia mu obcowanie ze sztuką. Poza tym poznaje realia dawnej Rzeczypospolitej, mapę kraju z najważniejszymi miastami jak też język, zawierający wiele staropolskich archaizmów. Czas gry dodatkowo będzie umilała muzyka przypominająca dworską, barokową melodię. Ogromnym walorem oraz jedną z największych atrakcji gry jest możliwość (a nawet konieczność) spotkania z bohaterami Trylogii Henryka Sienkiewicza.

W wykonaniu wielu zadań nieoceniona może okazać się pomoc Pana Zagłoby. Gracz będzie mógł poznać także Longinusa Podbipiętę czy walecznego rycerza Michała Wołodyjowskiego. Co więcej, w produkcję gry zaangażował się prawdziwy Kmicic! Aktor Daniel Olbrychski, znany z wielu świetnych ról w filmach historycznych, zgodził się użyczyć swojego głosu w grze The Crown – Korona Rzeczpospolitej.

Twórcy gry mają nadzieję, że The Crown – Korona Rzeczpospolitej zainspiruje wielu, szczególnie młodych odbiorców, do pogłębienia wiedzy historycznej, zapoznania się z wielkimi bitwami XVII wieku, sylwetkami królów o dowódców, a może nawet do przeczytania Trylogii sienkiewiczowskiej!

Gracze będą mieli wiele możliwość komunikowania się miedzy sobą, ogólne forum, czat główny dla wszystkich graczy i czaty indywidualne dla 2 użytkowników.

Autorzy projektu liczą, że możliwość nawiązywania kontaktów i zawierania znajomości dzięki grze okaże się jej dodatkowym atutem.

Obecna przedpremiera jest skierowana wyłącznie do osób posługujących się językiem polskim, w którym powstała pierwsza wersja gry. Docelowo gra będzie przetłumaczona na język angielski, ukraiński i turecki. Celem jest, aby dotarła do narodów dawnej Rzeczypospolitej, a więc do Litwinów, Białorusinów, Ukraińców, Łotyszy. Pojawiło się tez niemałe zainteresowanie ze strony tureckich internautów.

Serdecznie zapraszamy do gry: https://thecrowngame.com/

Moved Online Aktualności