19.10.2020 Aktualności

JP2online

Biogram i portal

Multimedialny biogram Karola Wojtyły oraz portal JP2online w języku ukraińskim – to wspólne dzieło Centrum Myśli Jana Pawła II oraz Instytutu Polskiego w Kijowie przygotowane w roku jubileuszowym – 100 lat od narodzin papieża z Polski.

Biogram [https://biogram.jp2online.pl/uk/] jest znakomitym narzędziem dydaktycznym oraz popularyzatorskim. W nowoczesny sposób – za pomocą grafiki, animacji, materiałów audiowizualnych, filmów archiwalnych i tekstów przybliża on wydarzenia, osoby i miejsca, które ukształtowały Karola Wojtyłę jako człowieka i przyszłego papieża. W siedmiu rozdziałach – Lolek, Karol, Kapłan, Wujek, Pasterz, Profesor i Jan Paweł II – ukazujemy kolejne etapy życia Karola Wojtyły od narodzin do wyboru na papieża. Pogłębione teksty uzupełnione są wspomnieniami świadków – przyjaciół i współpracowników Karola Wojtyły.  Obecnie dostępne jest 5 rozdziałów, wkrótce otworzymy dwa kolejne.

Z kolei portal [https://jp2online.pl/ua] jest bazą wiedzy na temat życia i nauczania  Karola Wojtyły / św. Jana Pawła II.  Znajdą na nim państwo publikacje tematyczne oraz dokumenty archiwalne. Warto zwrócić uwagę na nagrania Polskiego Radia z pielgrzymki Jana Pawła II na Ukrainę w 2001 roku.
W języku polskim dostępna jest szeroka baza archiwaliów oraz materiałów multimedialnych. Portal skierowany jest do nauczycieli, naukowców, młodzieży oraz wszystkich osób zainteresowanych postacią Jana Pawła II.

Zapraszamy do zapoznania się z portalem oraz biogramem.

Scheduled Aktualności