26.10.2020 Film, Wydarzenia

„Specyfika i perspektywy ukraińsko-polskiej koprodukcji”

Dyskusja

Zapraszamy na spotkanie ze specjalistami z branży filmowej z Ukrainy i Polski, którzy opowiedzą o swojej współpracy. Wydarzenie odbędzie się w ramach kampanii reklamowej filmu „Numery”, który wchodzi do ukraińskich kin 19 listopada.

„Numery” (reż. – Oleg Sencow, Akhtem Seitablaev, Ukraina-Polska-Czechy-Francja, 2020)

„Numery” to adaptacja sztuki teatralnej, którą Sencow napisał w 2011 r. Wówczas nie mógł przypuszczać, że wykreowany świat będzie tak bliski wydarzeniom następnych lat jego życia. Film rozgrywa się w zamkniętej przestrzeni, w której ludzie są tylko numerami. Każdy ich dzień wygląda tak samo, przebiega on ściśle według regulaminu stworzonego przez Wielkie Zero.

Live streaming wydarzenia odbędzie się 26 października o 19:00 (kijowskiego czasu) na YouTubie 435 FILMS (w języku ukraińskim) i na Facebook’u Polskiego Instytutu w Kijowie (w języku polskim).

Goście: Dariusz Jabłoński, producent („Numery”, „Nosorożec”), Polska Anna Palenchuk, producentka („Numery”), Ukraina Yegor Olesov, producent („Obywatel Jones”), Ukraina Nadiia Zaionchkovska, producentka („Zniewolona”), Ukraina Moderator: Illia Gladstein, producent, dyrektor firmy dystrybucyjnej 86PROKAT, współzałożyciel kina KINO42.

Porozmawiamy o:

– realiach powstania koprodukcji;
– poszukiwaniach partnerów dla ukraińskich koprodukcji;
– obiegu dokumentów i specyfice umów koprodukcyjnych;
– warunkach sprzyjających sukcesowi filmu na festiwalu i w dystrybucji;
– państwowej polityce filmowej w Polsce.

Wydarzenie organizuje 435 FILMS przy wsparciu Polskiego Instytutu w Kijowie.

Scheduled Film >Wydarzenia