30.10.2020 Aktualności, Historia

„The Crown – Korona Rzeczpospolitej”

Gra

Mamy przyjemność ogłosić że gra „The Crown – Korona Rzeczpospolitej”, już 1 listopada zostanie udostępniona na Ukrainie!


W związku z ogromnym potencjałem gry, postanowiliśmy nie ograniczać się jedynie do polskich odbiorców, ale podjęliśmy pierwsze kroki w promocji naszej inicjatywy na ukraińskim rynku. Wierzymy, że dzięki temu uda nam się rozpromować naszą współną historię wśród naszych sąsiadów.
„The Crown – Korona Rzeczpospolitej” jest to gra MMORPG (online role-playing game), oznacza to, że w tym samym czasie duża liczba graczy może grać ze sobą w realiach XVI – XVII wiecznej Rzeczpospolitej Obojga Narodów.

Głównym zadaniem „The Crown – Korona Rzeczpospolitej”, które ma być zrealizowane przez graczy jest zdobycie poprzez elekcję, korony Rzeczpospolitej. Aby tego dokonać trzeba zyskać niezbędne poparcie wśród postaci komputerowych (oraz innych uczestników rozgrywki), uzyskiwanych poprzez realizowanie, w myśl ówczesnych zasad, gospodarki rozwoju własnych włości, polityki, kultury oraz sztuki.


Fundacja Książąt Lubomirskich wspiera wiele inicjatyw. Aby pomóc w promocji historii naszego kraju, sięgnęliśmy do medium, jakim jest Internet, ponieważ w obecnych czasach jest to najlepszy sposób przekazywania dzisiejszej młodzieży wiedzy oraz wartości takich jak: patriotyzm oraz wartości związane z historią kraju. Tak powstał pomysł na stworzenie gry „The Crown – Korona Rzeczpospolitej”, która w przyjemny sposób zobrazuje młodzieży czasy elekcyjne oraz trudności z nimi związane.


Prace nad grą rozpoczęły się jeszcze w 2017 roku. W marcu 2020 roku przedpremierowo została udostępniona dla polskiej młodzieży. Po bardzo pozytywnym odbiorze, zdecydowaliśmy się przetłumaczyć ją, w pierwszej kolejności, na język ukraiński. Wierzymy, że dzięki takim działaniom uda nam się sprawić, że młodzi Polacy i Ukraińcy zacieśnią więzy dzięki wspólnej grze o ich wspólnej historii.

Zespół Fundacji Książąt Lubomirskich

Scheduled Aktualności >Historia