1.04.2021 - 30.04.2021 Film, Literatura, Muzyka, Sztuka, Teatr, Wydarzenia

Napisz artykuł o Polsce!

Konkurs Wikipedii

Instytut Polski w Kijowie przyłączył się do organizacji konkursu Europejska wiosna zorganizowanego przez Wikimedia Ukraina! Do 30 kwietnia można wziąć udział w ukraińskiej części międzynarodowego projektu Wikimedia CEE Spring.

Przygotowaliśmy listę tematów o Polsce: https://w.wiki/39Ui

Konkurs odbywa się po raz siódmy i ma na celu napełnić Wikipedię nową wiedzą na temat Europy Środkowo-Wschodniej (CEE). W tym roku adresatami projektu są autorzy artykułów posługujący się trzydziestoma językami CEE, wśród nich jest ukraińska Wikipedia.

Lista zaproponowanych tematów i szczegółowe informacje dotyczące udziału w konkursie są dostępna na stronie http://spring.wikimedia.org.ua

Wesprzyj Europejską wiosnę i rozwój ukraińskiej Wikipedii! Na autorów najlepszych artykułów czekają nagrody.

from to
Scheduled Film Literatura Muzyka Sztuka Teatr Wydarzenia

230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja 🗓

Gdy 3 maja 1791 r. Sejm Czteroletni zwany Wielkim uchwalił Ustawę Rządową Rzeczypospolitej Obojga Narodów znaną jako Konstytucja 3 Maja, państwo polsko-litewskie stało się pierwszym w Europie i drugim na świecie krajem, w którym przyjęto ustawę zasadniczą. Był to postępowy i odważny jak na tamte czasy akt prawny, inicjujący szereg reform. Stanowił również zwieńczenie wielowiekowych związków Polski i Litwy.
03 05.2021 Aktualności, Film, Historia, Wydarzenia