16.03.2019 Aktualności, W Polsce

Spektakl „Córki Powietrza. Sen Balladyny”, oparty na sztuce Pedra Calderona de la Barki „Córki Powietrza” oraz na „Balladynie” polskiego wieszcza narodowego, Juliusza Słowackiego

Sztuka „Córki Powietrza. Sen Balladyny” to owoc współpracy teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu oraz Instytutu Polskiego w Madrycie. Premiera spektaklu w reżyserii Ignacio Garcii, dyrektora Festiwalu Teatru Klasycznego w Almagro, będzie miała miejsce 16 marca w Polsce, a następnie zostanie wystawiona również w Hiszpanii.
Scheduled Aktualności W Polsce

Nagrody i Laureaci II edycji Konkursu Paderewskiego

W sobotę 18 listopada odbyła się ceremonia wręczenia nagród i koncert laureatów drugiej edycji Konkursu Paderewskiego organizowanego przez Global IberArtis i sponsorowanego przez Instytut Polski. W wydarzeniu wzięła udział Ambasador RP Anna Sroka oraz p.o. dyrektora Instytutu Polskiego Magdalena Majda.
18 11.2023 Aktualności

Kursy języka polskiego. Pierwszy kwartał 2023-2024 🗓

Rozpocznij nowy rok akademicki z językiem polskim! Jeśli chcesz uczyć się lub poprawić swój poziom, nie przegap naszych kursów polskiego online zaprojektowanych specjalnie dla osób hiszpańskojęzycznych! Zapisy rozpoczynają się w poniedziałek 18 września - zarejestruj się już teraz!
03 10.2023 14 12.2023 Aktualności

20 czerwca, Światowy Dzień Uchodźcy 🗓

Dziś, 20 czerwca, w Światowy Dzień Uchodźcy, chcemy pamiętać o trudnej podróży wielu rodzin, dzieci i osób, które po rosyjskiej inwazji na Ukrainę musiały z niej uciekać, pozostawiając swoje domy i wszystko, co mieli.
01 06.2023 Aktualności