16.03.2019 Aktualności, W Polsce

Spektakl „Córki Powietrza. Sen Balladyny”, oparty na sztuce Pedra Calderona de la Barki „Córki Powietrza” oraz na „Balladynie” polskiego wieszcza narodowego, Juliusza Słowackiego

Sztuka „Córki Powietrza. Sen Balladyny” to owoc współpracy teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu oraz Instytutu Polskiego w Madrycie. Premiera spektaklu w reżyserii Ignacio Garcii, dyrektora Festiwalu Teatru Klasycznego w Almagro, będzie miała miejsce 16 marca w Polsce, a następnie zostanie wystawiona również w Hiszpanii.
Scheduled Aktualności >W Polsce

Aplikacja SOL.AR.IS inspirowana powieścią „Solaris” Stanisława Lema

Przyszłość jest już tutaj - wystarczy spojrzeć dookoła! Świętujmy 100-lecie urodzin Stanisława Lema w poszerzonej rzeczywistości z wirtualnymi postaciami stworzonymi przez artystów z całego świata zainspirowanych powieścią sci-fi "Solaris". SOL.AR.IS to aplikacja stworzona przez Photon Foundation z dedykacją dla miłośników Stanisława Lema.
10 03.2021 Aktualności, Literatura

Minirozmówki polsko-hiszpańskie 🗓

"Minirozmówki polsko-hiszpańskie" to propozycja Instytutu Polskiego w Madrycie, zawierająca niezbędne, potoczne, a czasem również zabawne wyrażenia. Publikacja dostępna online do pobrania.
24 02.2021 Aktualności