16.11.2019 Aktualności

Projekcja filmu „Jurek” w hołdzie polskiemu alpiniście Jerzemu Kukuczce

30 lat temu Jerzy Kukuczka zginął podczas wspinaczki na ścianę południową Lhotse. W hołdzie wybitnemu polskiemu himalaiście, który stał się jedną z najważniejszych postaci światowego alpinizmu, miasto Moralzarzal wyświetli film dokumentalny "Jurek" Pawła Wysoczańskiego (najlepszy film górski na Mendi Film Festival 2016). Projekcja odbędzie się 16 listopada o godz. 12:00 w Teatrze Miejskim miasta Moralzarzal, w ramach Dni Górskich, które odbędą się w dniach 15-23 listopada. Wstęp wolny.
Scheduled Aktualności

Aplikacja SOL.AR.IS inspirowana powieścią „Solaris” Stanisława Lema

Przyszłość jest już tutaj - wystarczy spojrzeć dookoła! Świętujmy 100-lecie urodzin Stanisława Lema w poszerzonej rzeczywistości z wirtualnymi postaciami stworzonymi przez artystów z całego świata zainspirowanych powieścią sci-fi "Solaris". SOL.AR.IS to aplikacja stworzona przez Photon Foundation z dedykacją dla miłośników Stanisława Lema.
10 03.2021 Aktualności, Literatura

Minirozmówki polsko-hiszpańskie 🗓

"Minirozmówki polsko-hiszpańskie" to propozycja Instytutu Polskiego w Madrycie, zawierająca niezbędne, potoczne, a czasem również zabawne wyrażenia. Publikacja dostępna online do pobrania.
24 02.2021 Aktualności