17.09.2020 - 19.09.2020 Literatura, Wydarzenia

Prezentacja tomiku poezji “Cantus” Jana Polkowskiego

"Po dwudziestu latach, poeta i dysydent Solidarności, Jan Polkowski, zrywa z milczeniem poprzez publikację "Cantusa". Według krytyki to jego najlepszy zbiór wierszy - więzienny krzyk oskarżenia wobec komunistycznych represji, ale jednocześnie śpiew o naturze, religii, skrzyżowaniu ras i muzyce. W końcu Polkowski dotępny jest również dla hiszpańskich czytelników, w tłumaczeniu Amelii Serraller i opublikowany przez Ediciones Facta."
from to
Scheduled Literatura Wydarzenia

Nowości wydawnicze: “Hrabia, literat, dandys. Rzecz o

"Hrabia, literat, dandys. Rzecz o Antonim Sobańskim" to historia hrabii Sobańskiego, postaci międzywojennych kręgów literackich i autora głośnych reportaży z nazistowskich Niemiec. Książka autorstwa pisarki i dziennikarki Anny Augustyniak ukazała się nakładem Fórcola Ediciones, wraz ze wstępem Mercedes Monmany i posłowiem Michała Sobańskiego. Tłumaczenie: Amelia Serraller Calvo, edycja: Susana Pulido i Javier Jiménez.
24 02.2021 Literatura

“Pasticcio”. Koncert Les Arts Florissants z udziałem

Jakub Józef Orliński wystąpi z założonym przez Williama Christiego zespołem barokowym Les Arts Florissant oraz śpiewaczką Leą Desandre w Teatros del Canal. Koncerty w dniach 23 i 25 lutego o godz. 19:30.
23 02.2021 25 02.2021 Muzyka, Wydarzenia

Nowe kursy online języka polskiego 🗓

Ucz się od zera lub popraw swoją znajomość polskiego! Instytut Polski w Madrycie zaprasza osoby hiszpańskojęzyczne do zapisów na kurs online języka polskiego. Kurs rozpocznie się w lutym i potrwa do maja.
16 02.2021 20 05.2021 Wydarzenia