16.06.2022 Film, Wydarzenia

Madryckie Planetarium zamyka CinePOLSKA: Wszechświat LEMA specjalnym wydarzeniem z udziałem Anny Sroki, Ambasador RP w Hiszpanii.

Cykl CinePOLSKA: Wszechświat Lema kończy się w czwartek 16 czerwca w madryckim Planetarium wyjątkowym wydarzeniem. Wstęp bezpłatny!

W programie wydarzenia przewidziano wystąpienia Anny Sroki, Ambasador RP w Hiszpanii; Telmo Fernándeza, Dyrektora madryckiego Planetarium oraz Grabieli Słowińskiej, Dyrektor Instytutu Polskiego, zaplanowane na godzinę 18:00. W drugiej części wieczoru wyświetlony zostanie kultowy film „Test pilota Pirxa” w reżyserii M. Piestraka z 1978 roku (95′).

Ostatni wieczór zaplanowany przez naszą instytucję wieńczy wielomiesięczny cykl prezentacji różnorodnych adaptacji filmowych książek, opowiadań i pomysłów Stanisława Lema ( najwybitniejszego umysłu XX wieku) zrealizowanych przez polskich twórców i reprezentujących różne gatunki filmowe. Do tej pory objął aż 15 hiszpańskich miast: Barcelonę, Madryt, Murcję, Kordobę, Granadę, Almerię, Sewillę, Salamankę, Santander, Nawarrę, Walencję, Saragossę, San Sebastian, Las Palmas de Gran Canaria i Santa Cruz de Tenerife.

Zorganizowany we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej (PISF) i regionalnymi przedstawicielstwami Filmoteca Española, projekt Instytutu Polskiego w Madrycie zamyka tym samym cykl Wszechświat Lema organizowany z okazji Roku LEMA ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2021 roku.

ZAREZERWUJ ZAPROSZENIE!

https://www.eventbrite.com/cc/cinepolska-universo-lem-en-planetario-de-madrid-417389

GDZIE
Planetario de Madrid
Avenida del Planetario 16, Madryt

KIEDY
Czwartek, 16 czerwca, od godziny 18:00

WIĘCEJ INFORMACJI

www.cinepolska.es  
www.planetmad.es   
#UniversoLem
#AñoLem

Scheduled Film Wydarzenia

Nowosielski. Między tradycją a nowoczesnością. Wystawa i

W czwartek 23 listopada na Wydziale Sztuk Pięknych w Barcelonie odbędzie się otwarcie wystawy i konferencja naukowa związana ze stuleciem urodzin Jerzego Nowosielskiego (1923-2011), najbardziej znanego na świecie polskiego artysty swojego pokolenia.
23 11.2023 23 12.2023 Sztuki wizualne, Wydarzenia

„Zasada Kopernikańska” w madryckim Planetarium 🗓

Od 3 listopada do 31 grudnia 2023 r., dzięki wsparciu polskich przedstawicielstw w Madrycie, projekt Instytutu B61 "Zasada Kopernikańska" ("Casino Copernicus") będzie prezentowany w madryckim Planetarium.
03 11.2023 31 12.2023 Historia, Wydarzenia

„Chopin. I am not afraid of Darkness”,

Uwaga! W czwartek 19 października o godz. 19:30 w Ratuszu Real Sitio de San Ildefonso (Sala Siglo XXI) w ramach programu Fescival. Europejski Festiwal Filmowy i Wartości Demokratyczne, będzie można zobaczyć film "Chopin. I am not afraid of Darkness" w reżyserii polskiej reżyserki Joanny Kaczmarek.
19 10.2023 Film, Wydarzenia