17.12.2020 Aktualności

Polscy i szwedzcy artyści na Stockholm Design Week 2021. Design Talks.

W piątek, 11 grudnia 2020, w Sztokholmie odbyło się spotkanie między projektantami z Polski i Szwecji. We współpracy z Lottą Ahlvar, przewodniczącą Design Sweden, zostały przeprowadzone trzy rozmowy na temat współczesnego designu, w których wzięły udział: Isa Andersson, Magdalena Karpińska, Karoline Lenhult, Oliwia Dawidowska oraz Joanna Sieradzan.

Końcowy efekt zostanie zaprezentowany w ramach Stockholm Design Week 2021, już 8 lutego 2021. Nagrane rozmowy są częścią festiwalowego projektu Design Diplomacy i zostaną zaprezentowane w nieco zmienionej formie – Design Talks.

Design Diplomacy to projekt mający swoje początki na festiwalu Helsinki Design Week w 2016 roku, którego celem jest stworzenie nowych relacji międzykulturowych, rozwój tych, które już istnieją oraz promocja współczesnego designu i architektury poprzez dialog artystyczny.


Isa Andersson – https://www.isaandersson.se/
Magdalena Karpińska – https://www.karpinskadesign.com
Karoline Lenhult – https://kueen.se/
Oliwia Dawidowska – https://www.etsy.com/shop/OliwiaSilkArt
Joanna Sieradzan – https://www.svarogdesign.com/

Scheduled Aktualności

MATKI. PIEŚŃ NA CZAS WOJNY na festiwalu

Podczas nowego międzynarodowego festiwalu objazdowego Riksteatern – REACT – zaprezentowany zostanie spektakl MATKI. PIEŚŃ NA CZAS WOJNY w reżyserii polskiej artystki Marty Górnickiej, który wywarł silne wrażenie na wielu europejskich scenach.
23 04.2026 10 05.2026 Aktualności, Artykuły, Teatr, Wydarzenia

Ukochana polska kolęda na Koncercie Świątecznym UE

Zbliża się magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia - ulice rozświetlają światełka, śnieg i świąteczny gwar. W tym szczególnym okresie Instytut serdecznie zaprasza na wielojęzyczny koncert bożonarodzeniowy UE, prezentujący muzykę z wielu różnych zakątków Europy. Wydarzenie jest organizowane przez Komisję Europejską we współpracy z ambasadami i instytutami kultury 21 państw członkowskich. W tym roku gościem honorowym będzie Ukraina.
08 12.2025 Aktualności, Artykuły, Muzyka, Wydarzenia

Fokus: Polen – polskie filmy na festiwalu

Dwunasta edycja Festiwalu Filmowego w Umeå (UEFF) odbywa się między 25 a 30 listopada 2025 roku. Folkets Bio Umeå prezentuje w tym roku ekscytującą sekcję specjalną: Fokus: Polen, z filmami Minghun, Wróbel, To uczucie, Utrata Równowagi i Światłoczuła. Nie przegap tego fantastycznego wyboru filmów dla wszystkich miłośników kina!
25 11.2025 30 11.2025 Aktualności, Kino, Wydarzenia