7.06.2024 Aktualności, Muzyka, Wydarzenia Tyska kyrkan, Svartmangatan 16A, Stockholm

Arte dei Suonatori na festiwalu STOCKHOLM EARLY MUSIC FESTIVAL 2024 🗺

Podczas XXIII STOCKHOLM EARLY MUSIC FESTIVAL 2024 trwającego od 4 do 9 czerwca, największego na terenie Skandynawii festiwalu muzyki dawnej, odbywającym się pod patronatem Królowej Silvii, orkiestra Arte dei Suonatori – przy wsparciu Instytutu Polskiego w Sztokholmie – zagra koncert 7 czerwca o godz. 20.30 w kościele Tyska kyrkan w Sztokholmie.

Orkiestra Arte dei Suonatori, założona w roku 1993 przez skrzypków, Ewę i Aureliusza Golińskich, jest jedną z najciekawszych polskich formacji specjalizujących się w wykonywaniu muzyki barokowej i klasycznej. Obecnym liderem zespołu jest klawesynista Marcin Świątkiewicz. Podczas sztokholmskiego koncertu w wykonaniu Arte dei Suonatori usłyszymy kompozycje następujących kompozytorów: J. S. Bach, J. Goldberg i G. Ph. Telemann („Concerto alla Polonese”).

W zgodnej opinii krytyków oraz publiczności orkiestra Arte dei Suonatori jest jednym z najciekawszych zjawisk na europejskiej scenie muzyki dawnej ostatnich lat. Za swoją działalność i osiągnięcia artystyczne orkiestra otrzymała wiele nagród, m.in. Gramophone Award. Jej repertuar to zbiór ponad 700 kompozycji powstałych od chwili wykształcenia się barokowej muzyki do początków romantyzmu, aż po utwory współcześnie dedykowane orkiestrze.

Od 2003 roku Arte dei Suonatori organizuje w Polsce także cztery duże festiwale muzyki dawnej: Festiwal Haendlowski w Toruniu, Festiwal Trzech Baroków we Wrocławiu, Festiwal „Muzyka w Raju” w Paradyżu oraz „Misteria Paschalia”.

Najnowsza płyta zespołu ukazała się nakładem szwedzkiego wydawnictwa BIS Records.

Bilety kupisz TUTAJ

Scheduled Aktualności Muzyka Wydarzenia
Tyska kyrkan, Svartmangatan 16A, Stockholm Map

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 🗓

Coraz bliżej Święta i rok powoli zbliża się ku końcowi. W związku z tym, chcielibyśmy podsumować, co wspólnie z Wami udało nam się osiągnąć!
24 12.2024 01 01.2025 Aktualności, Galeria

Wizyta studyjna szwedzkich znawców sztuki śladami wystawy

Między 18 a 21 listopada 2024 roku, Camilla Larsson - badaczka, historyk sztuki i wykładowczyni uniwersytetu Södertörns högskola wraz z Mają-Leną Molin - artystyczną dyrektorką galerii Södertälje konsthall, wzięły udział w wizycie studyjnej zorganizowanej przez Państwową Galerię Sztuki w Sopocie (PGS), Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem, Instytut Adama Mickiewicza oraz Instytut Polski w Sztokholmie.
18 11.2024 21 11.2024 Aktualności, Artykuły, Galeria

Reportaż pisma Artlover Magazine o stolicy Polski

Pod koniec października, dwóch przedstawicieli szwedzkiego pisma o sztuce Artlover Magazine, redaktor naczelny David Castenfors oraz fotograf Pierre Björk, uczestniczyli w wizycie studyjnej zorganizowanej przez Instytut Polski w Sztokholmie, we współpracy ze szwedzką galerią Coulisse Gallery w Sztokholmie. Celem wizyty było zebranie materiałów do reportażu poświęconego polskiej sztuce współczesnej w Warszawie, który został opublikowany w najnowszym wydaniu Artlover Magazine. Dotychczas magazyn napisał o Brukseli, Rotterdamie, Antwerpii, Turynie i Mediolanie.
27 11.2024 Aktualności, Artykuły, Galeria, Sztuki wizualne, Wydarzenia