26.02.2020 Aktualności

Nowa Gra Kryptologiczna The CODEBREAKERS

Stowarzyszenie Kulturalno-Turystyczne VIATOR przygotowało Internetową Grę Kryptologiczną TheCODEBREAKERS. Gra poświęcona jest polskim kryptologom, którzy złamali szyfr niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma. Projekt jest współfinansowany przez MSZ w ramach konkursu „Dyplomacja publiczna 2019”.

Projekt gry jest hołdem złożonym polskim matematykom, którzy 87 lat temu złamali szyfr niemieckiej wojskowej maszyny szyfrującej Enigma. Gra w tym roku dostępna jest w czterech językach: angielskim, hiszpańskim, niemieckim i polskim. Dzięki udziałowi w grze uczestnicy z całego świata mogą dowiedzieć się o dokonaniach polskich matematyków i roli Polski i Polaków w II wojnie światowej.

Zespoły graczy, złożone z trzech osób, będą uczestniczyć w kursie kryptologii, zdobywając wiedzę na temat dawnych metod ukrywania oraz łamania zaszyfrowanych informacji. Następnie wykorzystają nowe umiejętności w praktyce, rozwiązując zagadki i wykonując coraz trudniejsze zadania.

Gra toczy się na trzech poziomach trudności. Uczestnictwo w poziomie wprowadzającym i podstawowym nie wymaga żadnej znajomości zagadnień kryptologicznych.

•             Obecnie dostępna jest rejestracja do gry oraz poziom wprowadzający (TRIAL GAME).

•             Poziom podstawowy (BASIC) rozpocznie się 21 października i potrwa do 08 listopada.

•             Poziom zaawansowany (ADVANCED) potrwa od 11 do 29 listopada.

www.thecodebreakers.org

Scheduled ical Google outlook Aktualności

Program Instytutu Polskiego w Bratysławie | KWIECIEŃ

Zapraszamy do przeczytania lub pobrania programu Instytutu Polskiego w Bratysławie na kwiecień 2024 r. w języku słowackim.
27 03.2024 Aktualności

Program Instytutu Polskiego w Bratysławie | MARZEC

Zapraszamy do przeczytania lub pobrania programu Instytutu Polskiego w Bratysławie na marzec 2024 r. w języku słowackim.
01 03.2024 Aktualności

Program Instytutu Polskiego w Bratysławie | STYCZEŃ

Zapraszamy do przeczytania lub pobrania programu Instytutu Polskiego w Bratysławie na styczeń i luty 2024 r. w języku słowackim.
08 01.2024 Aktualności