26.01.2022 Inne

Wieczorek dyskusyjny ÚPN: Jaruzelski kontra Solidarność. Dlaczego wprowadzono stan wojenny?

Pierwszy w tym roku wieczorek dyskusyjny słowackiego Instytutu Pamięci Narodu, współorganizowany przez Instytut Polski w Bratysławie, będzie dotyczył wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, którego 40. rocznicę (13 grudnia 1981 r.) obchodzono miesiąc temu.

Na tym wieczorku dyskusyjnym zaproszeni eksperci opowiedzą o wprowadzeniu stanu wojennego z perspektywy socjologicznej – Polskę będzie reprezentował Michał Ossowski, redaktor naczelny Tygodnika Solidarność.

26.01 / 17:00, Bratysława, Instytut Polski, Nám. SNP 27

www.upn.gov.sk

Scheduled ical Google outlook Inne

Dzień Języka Polskiego 🗓

Popularna impreza Bliżej Polski w Bańskiej Bystrzycy jest kontynuacją cyklu mającego na celu promocję Polski, języka polskiego i studiów polonistycznych w Katedrze Języków Słowiańskich Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy.
21 02.2024 Inne

Wieczór Ludwika Zamenhofa 🗓

Uroczysty wieczór, organizowany przez Esperanta societo Bratislava, odbędzie się z okazji 164. rocznicy urodzin Ludovita Lazara Zamenhofa, polskiego twórcy najsłynniejszego sztucznego języka - esperanto.
13 12.2023 Inne

Odkrywaj pogranicze z Programem Interreg Polska-Słowacja 🗓

Wspólny Sekretariat Techniczny Programu Interreg V-A Polska-Słowacja zaprasza na wydarzenie związane z obchodami Dnia Współpracy Interreg, podczas którego odwiedzający będą mogli dowiedzieć się więcej o wynikach Programu, tradycjach, kulturze i najważniejszych atrakcjach polsko-słowackiego pogranicza.
07 10.2023 Inne, Muzyka, Wystawy