2.03.2022 - 31.03.2022 Wystawy

Wybitne Polki

W marcu - miesiącu tradycyjnie poświęconym kobietom - zapraszamy do naszej Galerii Nieformalnej - witryn od strony ulicy Klobučníckiej na wystawę Wybitne Polki, prezentującą portrety 10 Polek, które przyczyniły się do rozwoju nauki, sztuki, literatury, sportu czy polityki.

Bohaterkami wystawy są: uhonorowana tytułem Sprawiedliwa wśród Narodów Świata Irena Sendlerowa, pływaczka Krystyna Chojnowska-Liskiewicz, poetka Wisława Szymborska, legenda Solidarności Anna Walentynowicz, malarka Olga Boznańska, naukowiec Maria Skłodowska-Curie, pisarka Olga Tokarczuk, chirurg Maria Siemionow, himalaistka Wanda Rutkiewicz oraz polskie sufrażystki – pierwsze kobiety w polskim parlamencie.

2-31.03. Bratysława, Nieformalna Galeria Instytutu Polskiego, ul. Klobučnícka.

from to
Scheduled ical Google outlook Wystawy

Rzeczpospolita Wielu Narodów 🗓

Od końca XIV do końca XVIII wieku na terenie dzisiejszej Polski, Litwy, Ukrainy i Białorusi istniała wyjątkowa republika, będąca niegdyś największym państwem europejskim, która zamiast ekspansji zbrojnej powstała w wyniku pokojowego połączenia Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego.
22 04.2024 Wystawy

Ryszard Horowitz: Fotokompozycje 🗓

Ryszard Horowitz jest pionierem wykorzystania komputera w fotografii. Nazwiska tego polskiego fotografa nie sposób pominąć w żadnej z encyklopedii światowej fotografii.
17 04.2024 05 05.2024 Wystawy

SAPERE AUDE / Odvážiť sa vedieť /

Wystawa Sapere Aude zaprezentuje prace 24 artystów posługujących się malarstwem, rysunkiem i malarstwem cyfrowym.
17 04.2024 30 06.2024 Wystawy