26.04.2022 Dyskusje publiczne

Poznajmy się, proszę: B. Wojnarowska, A. Kugler

Klub Polski oraz Instytut Polski w Bratysławie zapraszają na kolejny odcinek spotkania z serii „Poznajmy się, proszę“. Celem tej serii jest prezentacja interesujących Polaków i Słowaków polskiego pochodzenia.

Tym razem gospodyni wieczoru Małgorzata Wojcieszyńska przedstawi Polaków, którzy pokochali Bratysławę do tego stopnia, że stali się przewodnikami turystycznymi po tym mieście. Jej gośćmi będą Beata Wojnarowska oraz Arkadiusz Kugler, którzy opowiedzą m.in. o swoich ulubionych trasach i o tym, jakimi ścieżkami dotarli na Słowację.

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 26 kwietnia, o godz. 17.00 w Instytucie Polskim.

Scheduled ical Google outlook Dyskusje publiczne

Wieczorek dyskusyjny ÚPN: Podróże Jana Pawła II

Tradycyjny cykl wieczorków dyskusyjnych, organizowanych przez słowacki Instytut Pamięci Narodu, podczas kwietniowego spotkania zaprezentuje temat podróży apostolskich Jana Pawła II do Polski.
25 04.2024 Dyskusje publiczne

Trójmorze – dyskusja o sposobach realizacji celów

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Bratysławie i Ambasada Republiki Litewskiej w Wiedniu, we współpracy z Ambasadą Rumunii w Bratysławie, Słowackim Towarzystwem Polityki Zagranicznej oraz Ośrodkiem Studiów Wschodnich w Warszawie, przygotowały seminarium.
15 03.2024 Dyskusje publiczne

Poznajmy się, proszę: Juraj Marušiak, Michal Vašečka

Klub Polski oraz Instytut Polski w Bratysławie zapraszają na kolejny odcinek spotkania z cyklu „Poznajmy się, proszę“, którego celem jest prezentacja interesujących Polaków i Słowaków polskiego pochodzenia.
06 03.2024 Dyskusje publiczne